Spyna ilgapirščiams – ne kliūtis

Policijos nuotr.
Įkabinama spyna, pasirodo, ne visada apsaugo nuo vagių.
Kad kabamoji spyna yra lengvai įveikiama kliūtis vagims, neseniai įsitikino Joniškio rajono gyventojai. Lapkritį per vieną savaitę Joniškio rajone įvykdytos dvi analogiškos vagystės.

Išnešė telefoną ir jo kroviklį

58 metų Valakų kaimo gyventoja lapkričio 16-ąją, ant namo laukųjų durų pakabinusi spyną ir ją užrakinusi, išvažiavo į svečius.

Grįžusi po poros valandų, moteris pastebėjo, jog kabamosios spynos padėtis pasikeitusi. Įėjusi į namo koridorių, moteris pamatė, jog atlenkta metalinė vinis, kurią, uždarydama kambario duris, ji visada užlenkia. Šiuokart durys buvo praviros. Nepaisant to, valakiškė nieko rimto dėl to nepagalvojo.

Tačiau po kurio laiko, norėdama pasitikrinti namuose paliktą telefoną, moteris jo neberado. Nebuvo ne tik telefono, bet ir jo įkroviklio. Tik tada namo šeimininkė suprato, kad, jai išvykus, kažkas įsibrovė į namą ir jį apšvarino.

Įvykio vietą apžiūrėdami pareigūnai, pastebėjo, jog metalinė kilpa, kuri yra įleista į durų staktą ir ant kurios kabinama spyna, yra išjudinta ir lengvai išsitraukia.

Įtarimas dėl vagystės krito ant 49 metų Kriukų gyventojo, nes jis žinomas, kaip nuolat besisukiojantis po kiemus ir turintis tikslą ką nors nugvelbti. Ir tądien šį vyrą nukentėjusi valakiškė buvo pastebėjusi prie savo namų.

Kai pareigūnai apsilankė pas ne vieną kartą dėl vagysčių teistą įtariamąjį, šis prisipažino įvykdęs nusikaltimą ir iš slėptuvės ištraukė pavogtus moters daiktus.

Atsirado dar ir bendrininkas

Tačiau lapkričio 11-osios vagystės, kuria įtariamas šis vyras, tyrimas nebuvo toks sėkmingas – rasta tik dalis pavogtų daiktų.

Tos dienos rytą rastas apvogtas Kriukų miestelio seniūnijos sandėlis, kurio durys taip pat buvo užrakintos kabamąja spyna. Ją nuplėšus, įsibrauta į vidų ir pavogti 24 armatūros strypai, 15 metalo strypų ir dveji karučiai.

Pastarieji netrukus buvo surasti pas vieną Kriukų miestelio gyventoją, kuris nurodė, iš ko daiktus pirkęs.

Pasirodo, karučius jam pardavė tas pats 49 metų kriukiškis, kuris vietiniams ir policijai žinomas kaip iš vagysčių gyvenantis asmuo.

Šįkart įtariamasis turėjo ir nusikaltimo bendrininką – 45 metų vietos gyventoją.

Abiem vyrams dėl vagystės pareikšti įtarimai.