Sprogmuo su sprogstamąja medžiaga gulėjo tiesiog gatvėje

Policijos nuotr.
Pavojingas sprogmuo gulėjo viešoje vietoje ir buvo prieinamas kiekvienam.
Vėlų kovo 26-osios vakarą Šiaulių policiją pasiekęs atsakingo žmogaus pranešimas apie grėsmę pietinio Šiaulių mikrorajono gyventojams vertas padėkos. Tuo tarpu kito žmogaus, sukūrusio tą grėsmę, elgesys pareigūnams sunkiai suvokiamas.

Apie pusę vienuoliktos vakaro Šiaulių pareigūnai paskelbė planą „Skydas“, nes ties posūkiu iš Aukštabalio gatvės į Garažų gatvę buvo rastas sprogmuo. Jį, nors ir buvo tamsu, pastebėjo pro šalį važiavęs šiaulietis, kuris atvykusiems pareigūnams parodė. Pirminė versija, jog tai – karo laikų artilerijos sviedinys, o šalia – du sprogdikliai.

Aukštabalio gatvė šiuo metu yra remontuojama, darbo dienomis ten vyksta darbai, todėl aplink radinio vietą yra daug iškasinėtų plotų. Ar mirtį nešantis daiktas buvo iškastas ir paliktas likimo valiai šalia važiuojamosios dalies kelio remontuotojų, ar kažkas iš kažkur jį atgabeno, kol kas neaišku. Faktas, kad sprogmuo su sprogstamąja medžiaga paliktas kiekvienam prieinamoje vietoje.

Pavojingą vietą, kol atvyko „Aro“ išminuotojai, saugojo Šiaulių policijos pareigūnai. Jiems teko iš miego prikelti ir netoliese stovėjusių automobilių savininkus, kad šie iš pavojingos vietos patrauktų transporto priemones. Atvykę išminuotojai pavojingą sprogmenį, ir šalia buvusius sprogdiklius išgabeno ir sunaikino.

Policija akcentuoja: sprogmenį radę žmonės turėtų vadovautis tokia pat taisykle, kokia vadovavosi kovo 26-ąją apie sprogmenį pranešęs šiaulietis – jo neliesti, o paskambinti bendruoju pagalbos telefonu 112.

Jokiu būdu nereikėtų sprogmens atsikratyti, numetant jį į kaimyno daržą ar nukišant į „saugią“ vietą kur nors pamiškėje ar po krūmu. Nešioti ir mėtyti daiktą, įtarus, jog tai – sprogmuo, yra nusikalstama. Būtent taip minėtą dieną Šiauliuose pasielgė labai neatsakingas žmogus.