Sodyboje rasta naminės degtinės ir ginklas

Policijos nuotr.
Sodyboje buvo rasta 50 litrų naminės degtinės ir šautuvas.

Kovo 26-osios rytą Kelmės rajono policijos pareigūnai, gavę pranešimą, kad vienoje Kelmės rajono sodyboje yra naminės degtinės atsargų, patikrino informaciją ir įsitikino jos pagrįstumu. Siekiant užfiksuoti nusikalstamą veiką, iš Šiaulių apylinkės teismo Kelmės rūmų teisėjo buvo gautas nutarimas atlikti toje sodyboje sankcionuotą poėmį.

Iš įvairių pakampių tyrėjai ištraukė įvairios talpos plastmasinių indų su skaidriu ir spalvotu skysčiu. Iš viso – apie 50 litrų. Ir visas jis turėjo namų gamybos stiprių alkoholinių gėrimų kvapą.

Naminės degtinės ieškančių pareigūnų laukė staigmena – be neteisėto alkoholio buvo aptikta netikėtų daiktų – mažo kalibro šaunamasis graižtvinis ginklas ir 28 mažo kalibro šoviniai. Čia gyvenantis 64 metų vyras pripažino, kad šis radinys priklauso jam, nors teisės ginklams bei šaudmenims laikyti jis neturi.

Buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo šaunamaisiais ginklais ir šaudmenimis bei neteisėto disponavimo namų gamybos stipriais alkoholiniais gėrimais.

Rastas alkoholis, ginklas ir šaudmenys perduoti tirti specialistams. Sulaukus jų išvadų, vyrui dėl minėtų nusikalstamų veikų bus pareikšti įtarimai.

Baudžiamasis kodeksas už neteisėtą naminių stiprių alkoholinių gėrimų laikymą numato viešuosius darbus arba baudą, arba laisvės apribojimą, arba areštą, arba laisvės atėmimą iki dvejų metų. O už šaunamojo ginklo ir šaudmenų laikymą be leidimo laukia bauda arba laisvės apribojimas, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki penkerių metų.