Šiaulių soduose pasieniečiai aptiko tūkstančius pakelių cigarečių

Valstybės sienos apsaugos tarnybos nuotr.
Šiaulių soduose pasieniečiai aptiko tūkstančius pakelių cigarečių.
Sodų bendrijoje Šiauliuose esančiame name bei šalia stovėjusiuose automobiliuose pasieniečiai aptiko per 8 tūkstančius pakelių baltarusiškų cigarečių. Sulaikytiems širvintiškiui ir šiauliečiui gresia baudos arba laisvės atėmimas iki 8 metų.

Trečiadienį Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pagėgių pasienio rinktinės Kriminalinės žvalgybos skyriaus ir VSAT Specialiosios paskirties skyriaus Pagėgių komandos pareigūnai nuvyko prie namo, esančio vienoje Šiaulių sodų bendrijoje. Turėta žinių, kad čia gali būti sandėliuojamas nelegalių rūkalų krovinys.

VSAT pareigūnai užklupo 50-metį širvintiškį, kraunantį cigaretes iš automobilio „Audi 80“ į „VW Caddy“. Apžiūrėję automobilius juose pasieniečiai aptiko 5 500 pakelių cigarečių "Fest" su baltarusiškomis banderolėmis.

Tęsiant tyrimą nutarta atlikti kratą ir sodo name, prie kurio širvintiškis buvo sulaikytas. VSAT pareigūnai čia rado dar 1 820 pakelių cigarečių „Minsk Capital QS“ ir 840 pakelių cigarečių „Fest“ su baltarusiškomis banderolėmis bei 20 pakelių cigarečių „Winston Blue“ be banderolių. Iš viso aptikta 8 180 pakelių kontrabandinių cigarečių.

Buvo sulaikytas ir namo savininkas 40-metis šiaulietis.

Dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis Pagėgių pasienio rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už tai numatyta bauda arba laisvės atėmimas iki 8 metų.
Abu sulaikytieji po apklausų buvo paleisti skyrus kardomąsias priemones rašytinius pasižadėjimus neišvykti.

„Audi 80“ ir „VW Caddy“ bei rūkalai saugomi Pagėgių pasienio rinktinėje.

Širvintų gyventojas jau buvo žinomas pasieniečiams. Jį pernai VSAT pareigūnai sulaikė už neteisėtą disponavimą akcizais apmokestinamomis prekėmis, o teismas nubaudė tūkstantine bauda.