Šiaulių policininkai išardė kvaišalų gamybos fabriką

Policijos nuotr.
Šimtai kilogramų kvaišalų – tokie kenksmingų medžiagų kiekiai buvo skirti, kaip įtariama, platinti.
Trys vyrai, užsukę psichotropinių medžiagų gamybos verslą, po sėkmingos Šiaulių apskrities policijos Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnų operacijos, atsidūrė už grotų, o jų kvaišalų gamybos fabrikas uždarytas.

Anksčiau neteisti

Šiaulių apygardos prokuratūros prokurorė Violeta Bartušienė, vadovaujanti šiam ikiteisminiam tyrimui, kreipėsi į teismą, prašydama trims mėnesiams suimti 31, 36 ir 38 metų vyrus.

Pasak prokurorės, įtariamieji, būdami laisvėje, gali slėptis nuo ikiteisminio tyrimo pareigūnų, prokuroro ar teismo, gali trukdyti procesui ar daryti naujus nusikaltimus.

Teismas patenkino prokurorės prašymą ir įtariamuosius suėmė maksimaliam laikotarpiui. Anksčiau su teisėtvarka reikalų neturėjusiems vyrams už neteisėtą disponavimą labai dideliu kiekiu psichotropinių medžiagų gresia laisvės atėmimas nuo dešimties iki penkiolikos metų.

Kvaišalų kiekis – šimtai kilogramų

Gavę žvalgybinės informacijos, kad Raseiniuose gaminamos ir platinamos psichotropinės medžiagos, Šiaulių apskrities policijos Organizuoto nusikalstamumo valdybos pareigūnai ėmė ją tikrinti ir po kruopštaus bei daug profesionalumo pareikalavusio tyrimo gegužės 29 dieną surengė įtariamųjų sulaikymo operaciją.

Pirmas buvo sulaikytas 31 metų vyras, automobiliu važiavęs Raseiniuose, iš garažo, kuriame buvo sandėliuojamos, įtariama, psichotropinės medžiagos. Kruopščiai suvyniotas paketas, kuriame galėtų būti apie apie tūkstantį tablečių (kiekį patikslins specialistai po tyrimo) buvo rastas sulaikytojo kišenėje.

Kvaišalų aptikta ir jo vairuojamame automobilyje, ir pačiame garaže. Iš viso buvo paimta paketuose bei maišuose sandėliuojamo apie 200 kilogramų, įtariama, amfetamino ir kitų psichotropinių medžiagų bei trys statinaitės medžiagų, naudojamų narkotinių bei psichotropinių medžiagų pirmtakams gaminti.

Kratos buvo atliktos ir pas sulaikytojo bendrininkus. Pas 38 metų įtariamąjį kriminalistai rado didelį kiekį įvairaus pavidalo (skystų ir birių) medžiagų ir skiediklių, įtariama, naudojamų kvaišalams gaminti. Be to, ūkiniame pastate rastas dar ir neteisėtai laikomas šaunamasis ginklas – revolveris „Alfa 620“ su penkiais šoviniais būgnelyje.

36 metų bendrininko sodyboje Paalsio kaime, ūkiniame pastate, kriminalistai rado, manoma, pagrindinę psichotropinių medžiagų gaminimo laboratoriją. Joje buvo apstu svarstyklių, kolbų, menzūrėlių ir kitokių talpų, įvairaus pavidalo cheminių medžiagų, naudojamų kvaišalų gamybos procese.

Dirbdami toliau, pareigūnai 31 metų įtariamojo tėvo įmonės teritorijoje rado automobilį su slaptavietėmis psichotropinėms medžiagoms gabenti bei pačių kvaišalų. Ir dar jame buvo psichotropinių medžiagų gamybos proceso atliekų – skysčių, kurias gamintojams buvo būtina atsikratyti. To padaryti nebuvo spėta, kadangi kriminalistai jų patekimui į aplinką užkirto kelią.

Komentarai

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.