Šiaulių pareigūnų operacijos išgelbėjo gyvybes

Policijos nuotr.
Šiaulių apskrities policijos Specialiosios parengties skyriaus pareigūnams Andriui Karpui (dešinėje) ir Daivarui Skripkui ačiū už išgelbėtą gyvybę gali sakyti jau ne vienas į nelaimę patekęs žmogus. Pareigūnai džiaugiasi kiekvienos gelbėjimo operacijos sėkminga baigtimi ir sako, kad tai yra geriausias apdovanojimas jų tarnyboje.
Žaibiškas dviejų Šiaulių pareigūnų sprendimas imtis policijos pareigūnams nebūdingos operacijos – gelbėti skęstantįjį, 62 metų vyrui padovanojo gyvenimą. Dar vieną gyvybę tie patys pareigūnai išgelbėjo pernai spalį.

Veikė komandoje

Liepos 5-ąją, prieš pat vidurnaktį, Raseinių rajono kolegoms talkinęs Šiaulių apskrities policijos Specialiosios parengties skyriaus ekipažas, išgirdęs pranešimą, kad Sujainių tvenkinyje skęsta žmogus, įvykio vietoje atsidūrė pirmasis. Tamsoje buvo girdėti skęstančiojo pagalbos šauksmas, pašvietus prožektoriumi, už 50 metrų vandenyje matėsi išsigelbėti bandantis vyras.

Kadangi tokiu atstumu numesti gelbėjimo rato nebuvo įmanoma, specialistas Andrius Karpas nusimetė policijos ekipuotę bei drabužius ir, pačiupęs prie tvenkinio vėliau atvykusio ugniagesio atsivežtą gelbėjimo ratą, ryžosi nerti į vandenį, nors skęstančiųjų gelbėjimo įgūdžių ir neturi. Prie rato pririšta virvė buvo per trumpa, kad ratas pasiektų skęstantįjį, tačiau Andrius ratą nuplukdė iki jo ir pagalbos šaukusį vyrą parplukdė į krantą. Jis buvo sąmoningas, tačiau akivaizdžiai neblaivus. Įvykio vietoje kartu buvęs specialistas Daivaras Skripkus visą gelbėjimo laiką prožektoriumu švietė į vandenį, rodydamas kelią link skęstančiojo ir atgal. Išgelbėtasis perduotas ugniagesiams gelbėtojams ir medikams.

Dar viena sėkminga operacija

Išgelbėta žmogaus gyvybė – tai adrenalinas, kurį gauna pareigūnai kaskart po sėkmingos kritinės situacijos sprendimo. A. Karpo ir D. Skripkaus tarnyboje sėkme pasibaigusi gelbėjimo operacija – ne vienintelė. Praėjusių metų spalio 2-ąją, kai dalis kolegų šventė savo profesinę šventę – Policijos dieną, jie su kitais kolegomis išeiginės neturėjo. Tądien pavojus buvo kilęs į pelkėtą Rėkyvos mišką grybauti išėjusios ir pasiklydusios 84 metų moters gyvybei.

Senjorė pareigūnų pagalbos paprašė apie 18 valandą, ėmus temti. Moteris teigė priėjusi durpyno plotus, susipainiojusi ir nebežinojo, kur eiti – vienoje pusėje buvo durpynas, o kitoje – miškas su giliais ir vandeningais grioviais. Grėsmė gyvybei buvo akivaizdi.

Į pelkėtą mišką gelbėti moters išėjo minėti Specialiosios parengties skyriaus specialistai D. Skripkus ir A. Karpas, bei dar trys pareigūnai. Drono pagalba pareigūnams pavyko nustatyti senjorės buvimo vietą, kuri nuo pagrindinio kelio buvo nutolusi apie tris kilometrus. Suradę moterį, pareigūnai ją pervedė per gilų griovį su vandeniu ir palydėjo prie durpyno pakraštyje palikto tarnybinio automobilio.

Tačiau pareigūnų laukė dar vienas akibrokštas – netrukus prireikė pagalbos jiems patiems, nes, važiuojant bekele, jų automobilis užklimpo. Tada moterį perėmė kitas į įvykio vietą atvažiavęs policijos automobilis, o užklimpusį ištraukė durpių įmonės traktoriaus.