Šiaulietė nuteista už žmonių terorizavimą

Redakcijos archyvo nuotr.
Teismas, išnagrinėjęs prokurorų apeliacinį skundą, sutuoktinių porą terorizavusią šiaulietę pripažino kalta.
Teismas iš dalies patenkino Šiaulių apylinkės prokuratūros apeliacinį skundą dėl pirmosios instancijos teismo priimto sprendimo baudžiamojoje byloje, kurioje kalta dėl turto sugadinimo buvo pripažinta šiaulietė 53 metų Sigita Stanevičienė. Aukštesnės instancijos teismas moterį pripažino kalta ir dėl vienos poros terorizavimo.

Ikiteisminiam tyrimui vadovavo ir valstybinį kaltinimą teisme palaikė Šiaulių apylinkės prokuratūros prokuroras Jonas Trumpulis, o tyrimą atliko Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato pareigūnai.

Praėjusių metų gruodžio 14 dieną Šiaulių apylinkės teismas paskelbė apkaltinamąjį nuosprendį ir nuteistajai už vienai įmonei priklausančio gyvenamojo namo tvoros sugadinimą skyrė laisvės apribojimą vieniems metams. Prokuroras J. Trumpulis tokį teismo sprendimą apskundė, apeliaciniu skundu prašydamas S. Stanevičienę pripažinti kalta ir dėl žmonių terorizavimo.

Šiaulių apygardos teismas atsižvelgė į prokuroro skunde nurodytus motyvus ir šiaulietę pripažino kalta.

Teismas konstatavo, kad nuteistoji tyčia terorizavo ir sistemingai baugino sutuoktinių porą, naudodama psichinę prievartą.

Nustatyta, kad nuo 2021 metų iki 2022 metų sausio S. Stanevičienė nuolat į nukentėjusiųjų kiemą mėtė šiukšles, nenustatytais skysčiais apipylė žolę, dekoratyvinius augalus, medelį, kurie vėliau nudžiūvo.

Nuteistoji smėliu apipylė terasą ir joje esančius baldus, sniegu apkasė kiemo vartus, per tvoros apačią įkišo medžiagą, panašią į pakulas, ir bandė ją padegti.

Tyrimo duomenimis, šiaulietė 29 kartus atliko bankinius pavedimus po vieną centą į nukentėjusio vyro sąskaitą nurodydama, kad pinigai skirti kapų žvakėms, laidotuvių reikmėms ir kt. Pasak teismo, tokiais veiksmais moteris nukentėjusiems sukėlė baimę, išgąstį ir neigiamas emocijas.

Apeliacinės instancijos teismas kaltinamajai skyrė 1 metų 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmę, atidedant jos vykdymą tokiam pačiam laikotarpiui bei iš dalies patenkino nukentėjusiųjų civilinius ieškinius ir bendrai priteisė 1 300 eurų neturtinei žalai atlyginti.

S. Stanevičienei taip pat nurodyta dirbti arba būti registruotai Užimtumo tarnyboje, 8 mėnesius dalyvauti elgesio pataisos programoje ir neleista išvykti už gyvenamosios vietos miesto (rajono) ribų be nuteistosios priežiūrą vykdančios institucijos leidimo.