Serganti mergaitė išleista į mirtį

Serganti mergaitė išleista į mirtį

Serganti mergaitė išleista į mirtį

Per Kalėdų šventes žagariečių šeima neteko 12-metės dukros. Medicinos ekspertai nustatė, jog mergaitė mirė dėl sepsio — kraujo užrėtimo, tačiau Joniškio medikai apie jį neįtarė, gydė rankos lūžį. Jeigu paaiškėtų nusikalstamos veikos požymių, Joniškio prokuratūra gali perkvalifikuoti tyrimą pagal baudžiamąjį kodeksą.

Loreta RIPSKYTĖ

loretar@skrastas.lt

Tyrimai liko neatlikti

Tris vaikus auginusių žagariečių šeimoje šių metų pabaigos šventės tapo tragedija. Jauni žmonės dar negali atsigauti po jaunylės 12-metės dukros mirties, kuri mergaitę ištiko po rankos lūžio. Neoficialiais „Šiaulių krašto“ duomenimis, pirminis teismo medicinos ekspertizės tyrimas nustatė, kad pacientės mirties priežastis — sepsis arba kitaip — kraujo užkrėtimas.

— Mes paprasti žmonės, prieš gydytojus nelaimėsime. Nekalbu apie kokią kompensaciją, — kitą dieną po netekties „Šiaulių kraštui“ sakė nevilties prispausta mirusios mergaitės mama, jaučianti nuoskaudą, kad medikai neišgelbėjo jos dukros. Ji kol kas dar nenorėjo visko pasakoti apie gydymo eigą. — Negaliu pasakyti, kad Joniškio ligoninės priėmimo skyriuje gydytojai būtų šiurkštūs, grubūs, kažkaip blogai elgęsi, tačiau nedarė tyrimų, neguldė į ligoninę. Nustebino ir užgavo sesučių požiūris: jos beveik priekaištavo, kad yra švenčių metas, o čia reikia kažkuo rūpintis.

Gydytojas R. Skrodenis ranką sugipsavo, buvo padaryta lūžio nuotrauka, ir mus išleido namo. Sakė, kreipsitės į šeimos gydytoją. Esame registravęsi privačioje šeimos klinikoje Joniškyje, ten dirba puiki gydytoja L. Miknevičienė. Nuo pirmų metų dukrą pas ją veždavome, jei prireikdavo medikų pagalbos. Visada patikrindavo širdelę, atlikdavo tyrimus. Bet ši medicinos įstaiga per šventes nedirbo, su daktare negalėjome susitikti, todėl ir kreipėmės į Joniškio ligoninės priėmimo skyrių.

Kilo temperatūra, kamavo skausmai

Mergaitė ranką susitrenkė gruodžio 19-ąją, grįždama namo iš mokyklos. Gruodžio 22-ąją mama ją nuvežė į Joniškio ligoninę, kur buvo suteikta būtina pagalba — atlikta apžiūra, uždėtas gipsas. Rentgeno nuotrauka parodė, kad kaulas skilęs. Tada, pasak mamos, didelių skausmų nebuvo. Tačiau vėliau dukros savijauta ėmė sparčiai prastėti. Temperatūra pakilo iki 39 laipsnių. Gruodžio 24-ąją šeima vėl skubėjo į Joniškį, nes ranka pamėlo, traumos ištiktą paauglę kamavo įvairūs skausmai.

— Nuvežus į ligoninę temperatūros nebuvo. Iš ryto beveik visada sergant temperatūra šiek tiek sumažėja, be to, mes ją „numušome“ vaistais, — “Šiaulių kraštui“ pasakojo mama. — Patys nereikalavome, kad vaiką guldytų į ligoninę. Atrodo, medikai geriau žino, kas ir kaip, ar yra pavojus gyvybei.

Kelis kartus atvežta į ligoninę vis kitų budėjusių gydytojų apžiūrėta mergaitė buvo siunčiama pas savo gydytoją privačioje klinikoje, kuri švenčių metu nedirbo. Priėmimo skyriuje medikai tik išrašė nuskausminančių vaistų. Nors paskutinio apsilankymo metu paauglė buvo nusilpusi, ją beveik reikėjo nešti, tyrimai nebuvo atlikti.

Gruodžio 28-ąją dvylikametė pasijuto visai blogai. Leisgyvę mama apie 11 valandą išvežė į Žagarės greitosios pagalbos stotį. Tačiau čia bendruomenės slaugytoja konstatavo mirtį.

Vyriausiasis gydytojas medikų kaltės neįžvelgia

Joniškio ligoninės vyriausiasis gydytojas Edmundas Baltakis „Šiaulių kraštui“ teigė suprantantis, koks baisus tėvų skausmas, tačiau mergaitę apžiūrėjusių gydytojų kaltės jis neįžvelgia ir pateikia kitą įvykio versiją.

— Chirurgas mamą su mergaite siuntė ne į privačią kliniką, bet pas mūsų pediatrę J. Jonkuvienę, tačiau jos pas gydytoją dėl man nežinomų priežasčių nenuėjo. Pediatrė būtų paskyrusi kraujo tyrimus, tada galėjo viskas paaiškėti, — aiškino Joniškio ligoninės vyriausiasis gydytojas Edmundas Baltakis.

Neoficialiomis „Šiaulių krašto“ žiniomis, mama su mergaite pediatrės laukė ilgai, kiek tik galėjo, bet nesulaukė; švenčių metu vaiko nesiskubinta apžiūrėti.

Vyriausiojo gydytojo teigimu, pirminė teismo medicinos ekspertizė parodė, jog ligonė mirė nuo kraujo užkrėtimo, tačiau jokių išorinių žaizdų, galėjusių tapti sepsio priežastimi, nebuvo. O pagal nusiskundimus — sumušimą ar kaulo skilimą — guldyti į ligoninę paauglės nebuvę dėl ko. Nuo ko kilo sepsis, teismo medicinos ekspertai dar tiria.

— Nei įpjovimo, nei nubrozdinimo nerasta, budėję medikai paaiškino, kad mergaitė netgi neatrodė išblyškusi, nesimatė simptomų, galėjusių įspėti apie klastingą grėsmę. Be to, su mama atvykusi mergaitė skundėsi rankos skausmu, o kitą sykį, šeštadienį (12 27), atvažavusi sakė, kad skauda gerklę. Sepsis ėjo be klinikos, tai — fatališkas atsitikimas, nieko negaliu kaltinti. Chirurgai atliko savo darbą, rentgenas negalėjo parodyti sepsio, jis tik rodė kaulo skilimą, — sakė vyriausiasis Joniškio ligoninės gydytojas E. Baltakis.

Prokuratūra pradėjo tyrimą

Joniškio prokuratūroje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl mergaitės mirties priežasties nustatymo. Vakar rytą prokurorė Vijoleta Kurtkienė „Šiaulių kraštui“ sakė, kad teismo medicinos ekspertų tyrimai oficialiai dar nepateikti, todėl apie bylos eigą spręsti iš anksto negalima ir ką nors kaltinti — taip pat.

— Kol kas žinome gandus. Patikrinsime medicininius dokumentus, pacientės korteles, sulauksime ekspertų išvadų ir tada galėsime kai kurias versijas atmesti. Jei išaiškėtų nuskalstamos veikos požymių, tyrimas gali būti perkvalifikuotas pagal baudžiamąjį kodeksą, — „Šiaulių kraštą“ informavo prokurorė Vijoleta Kurtkienė.

Autorės nuotr.

SIMBOLIS: Baltas mediko chalatas ne visada simbolizuoja sėkmingą gydymą.

PASTANGOS: Mergaitė buvo tris kartus mamos atvežta į Joniškio ligoninę, bet visus kartus grįžo atgal, taip ir nenustačius tikrosios negalavimų priežasties.