Senukų skriaudikėms liko išgirsti nuosprendį

Asociatyvi nuotr.
Apsimetėlių tikslas buvo vienas – apmulkinti senolius ir pavogti jų pinigus.
Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmuose sutrumpinto įrodymų tyrimo tvarka vakar išnagrinėta baudžiamoji byla, kurioje dvi romų tautybės moterys 56-erių Tania Sinkevičiūtė ir 50-metė Rūta Brižinskienė iš Marijampolės rajono kaltinamos vagystėmis iš devynių garbaus amžiaus Šiaulių apskrities gyventojų.

Pakako vieno teismo posėdžio, kad kaltinamųjų – anksčiau 18 kartų teistos T. Sinkevičiūtės ir šešis teistumus turinčios R. Brižinskienės – baudžiamoji byla būtų išnagrinėta. Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmuose nuosprendis bus skelbiamas rugsėjo 11 dieną.

Šiuo metu abi moterys pavasarį paskirtą bausmę už analogiškas nusikalstamas veikas atlieka Panevėžio pataisos namuose.

Teismo posėdyje dalyvavo keturi iš devynių nukentėjusiųjų.

Prokuroras perskaitė kaltinamąjį aktą, apklaustos abi kaltinamosios.

Ikiteisminio tyrimo metu abi moterys neigė savo kaltę, tačiau vienintelio vakar vykusio posėdžio metu jos prisipažino ir nurodė, kad labai gailisi dėl padarytų nusikalstamų veikų.

Detaliai paaiškinti apie įvykdytas vagystes, vietoves, kur lankėsi ir pagrobė pinigus, T. Sinkevičiūtė ir R. Brižinskienė negalėjo. Abi sakė, kad nebeprisimena, bet kaltinamajame akte viskas teisingai parašyta.

Anot kaltinamųjų, jos norėjusios užsiimti būrimu. R. Brižinskienė šiai veiklai netgi turėjusi verslo liudijimą. Vagystėmis ji užsiėmusi iš nevilties, nes reikėjo pinigų.

Viskas, anot kaltinamųjų, vyko ekspromtu.

Moterys kaltinamos, kad, dalyvaudamos organizuotoje grupėje, pagrobė svetimą turtą įsibraudamos į gyvenamąsias patalpas. Nuo 2018 metų gruodžio pradžios iki 2019 metų vasario pabaigos, susitarusios ir pasisamdžiusios apie nusikalstamą veiką nieko nežinojusį vairuotoją, važinėjo po įvairias Lietuvos vietas, užsukdavo pas senyvus žmones į namus ir pagrobdavo pinigus. Byloje yra devyni garbaus amžiaus nukentėjusieji iš Pakruojo ir Radviliškio rajonų bei Šiaulių miesto.

Kaltinamosios prisistatydavo Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos arba elektros tinklų darbuotojomis.

Dažniausiai nusikalstamos veikos scenarijus būdavo toks: R. Brižinskienė užeidavo į senolių namus ir nurodydavo, kad atėjo grąžinti 50 eurų permoką už elektros energiją bei pateikdavo 100 eurų kupiūrą. Nukentėjusieji, norėdami atmesti grąžą, atsinešdavo savo santaupas.

Tuomet į nukentėjusiųjų namus įeidavo T. Sinkevičiūtė, tuo tarpu R. Brižinskienė pagrobdavo pinigus.

Moterys kaltinamos iš nukentėjusiųjų pagrobusios skirtingas sumas: nuo 250 eurų iki 1 595 eurų.