Senjorų skriaudikai sučiupti ir laukia teismo

Policijos nuotr.
Garbaus amžiaus radviliškiečiai tapo jaunų nusikaltėlių taikiniu.
Prieš kelias savaites Radviliškyje buvo įvykdytos keturios vagystės, kai nuo užpuolikų nukentėjo trys garbaus amžiaus moterys ir vienas vyras. Šiuo metu senolių skriaudikus policija jau yra sulaikiusi ir pareiškusi jiems įtarimus.

Įtariamasis – vos 15-os metų

Kovo 6-ąją, apie vidurdienį, į Radviliškio rajono policijos komisariatą kreipėsi 89 metų moteris, kuri papasakojo buvusi užpulta A. Povyliaus gatvėje esančio daugiabučio namo laiptinėje. Nepažįstamas asmuo iš senolės rankų išplėšė rankinę, kurioje buvo 10 eurų ir pensininko pažymėjimas.

Tą pačią dieną vakare policijos pareigūnai sulaukė dar vieno pranešimo apie apvogtą garbaus amžiaus radviliškietį. Vasario 16-osios gatve ėjęs 83 metų vyras neteko savo krepšio su pirkiniais. Įvykio liudytoju tapo netoli įvykio vietos automobilyje sėdėjęs vyras, kuris matė su einantį senolį, o, jam užsukus už pastato, staiga išgirdo triukšmą. Netrukus vyras pamatė iš už namo išbėgančius kelis jaunuolius, kurių vienas nešėsi krepšį, labai panašų į tą, kurį nešėsi senolis. Vaikinai nubėgo link miesto centro.

Automobilyje sėdėjęs vyras vieną iš bėglių spėjo nufotografuoti. Ir ta nuotrauka tapo labai svarbia, ieškant užpuolikų. Jų asmenybės buvo nustatytos jau tą patį vakarą. Įtarimai dėl vagystės pareikšti dviem 15-mečiams, kurių vienas praėjusiais metais jau buvo patekęs į teisėsaugos akiratį dėl turto prievartavimo iš dviejų nepilnamečių.

Įtarimai pareikšti ir 19-mečiui

Po pastarojo įvykio visą savaitę pranešimų apie gatvėje užpultus žmones nebuvo, o štai kovo 10-osios vakarą pareigūnai ir vėl sulaukė dviejų pranešimų apie nukentėjusias moteris. Viena neteko rankinės su 20-čia eurų, mobiliuoju telefonu ir įvairiais dokumentais, o iš kitos rankų buvo išplėšta rankinė, kurioje buvo mobilusis telefonas, akiniai, skėtis ir pirkinių maišeliai.

Radviliškio rajono policijos komisariato pareigūnai, išsiaiškinę, kad tai ne minėtų tėvų priežiūroje paliktų 15-mečių darbas, ėmė peržiūrėti miesto vaizdo kamerų įrašus. Įtarimas krito ant vieno jaunuolio, tačiau jo asmenybė nebuvo žinoma.

Vis tik, kai vieną dieną pareigūnai tą patį asmenį pastebėjo gatvėje, abejonių, kad čia tas pats įtariamasis, neliko. 19-metis buvo sulaikytas, kovo 17 dieną jam pareikšti įtarimai dėl trijų apvogtų moterų. Jau išsiaiškinta, kad ilgapirštis pasisavindavo tik aukų pinigus ir mobiliuosius telefonus, kuriuos paskui parduodavo, o rankines su jose buvusiais kitais daiktais išmesdavo.