Senjoras nuteistas už nepilnamečių tvirkinimą

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Teismas pensininką pripažino kaltu dėl vaikų tvirkinimo.
Pensinio amžiaus vyras Šiaulių apygardos teisme išgirdo nuosprendį dėl jaunesnių nei 16 metų vaikų tvirkinimo ir jų seksualinio prievartavimo. Nukentėjusieji – vyro giminaičiai.

Nustatyta, kad nusikalstamos veikos vykdytos nuo 2021 metų vasaros pabaigos iki 2022 metų balandžio mėnesio kaltinamojo namuose.

2021-ųjų vasaros pabaigoje, per ikiteisminį tyrimą tiksliai nenustatytu laiku, garaže mažametėms sesutėms senjoras demonstravo savo lytinį organą, o 2022-ųjų žiemą namo virtuvėje savo lytinį organą rodė mažamečiams sesutei ir jos broliukui, prašydamas jį apkirpti kirpimo mašinėle. Kitą kartą vyras tam pačiam mažamečiui už dviejų eurų atlygį pasiūlė pasimatuoti jų lytinius organus. Nukentėjusieji pas giminaitį lankydavosi dažnai.

Nusikaltimas išaiškėjo tada, kai vieną dieną į namus parėjusi mažametė apie viską papasakojo mamai.

Per ikiteisminį tyrimą vyras vienoje iš apklausų savo kaltę buvo pripažinęs, vėliau ją ėmė neigti. Jis ėmė tvirtinti save apkalbėjęs. Teisme senjoras savo kaltės nepripažino. Pasakojo, kad tuomet, kai vaikai eidavo pro šalį, paprašydavo, kad ateitų jam padėti, už tai nukentėjusiesiems atsilygindavo – duodavo pinigų, pavalgyti, kartais juos pabardavo. Vyras mano, kad mažieji giminaičiai galėjo jį apkalbėti kerštaudami už tai, kad jis, kartą pasigedęs 20 eurų, apie tai pranešė jų motinai.

Bylą išnagrinėjęs teismas konstatavo, kad vyro padarytos nusikalstamos veikos – mažamečių tvirkinimas – įrodytos nukentėjusiųjų, liudytojų parodymais, kita byloje esančia medžiaga. Teismas vyrą pripažino kaltu ir už mažamečių tvirkinimą paskyrė jam bausmę – laisvės apribojimą dvejiems metams, nuteistąjį įpareigojant jį per šešis mėnesius neatlygintinai išdirbti 60 valandų įstaigose ar nevalstybinėse organizacijose, kurios rūpinasi neįgaliaisiais, nusenusiais ar kitais pagalbos reikalingais žmonėmis, uždraudžiant bendrauti su visais trimis nukentėjusiaisiais.

Nuteistasis mažamečiams turės atlyginti 3 000 eurų neturtinę žalą. Dėl seksualinio prievartavimo vyrą teismas išteisino, kaip nepadariusį veikos, turinčios nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių.