Saviizoliacijos pramogos baigėsi griovyje

Policijos nuotr.
Pavogtą toyotą policijos pareigūnai rado griovyje – savininkas automobilio dar buvo net nepasigedęs.
Lapkričio 17-osios rytą Joniškio rajone, netoli Žmirklių kaimo esančiame griovyje, policijos pareigūnai surado mėlynos spalvos automobilį „Toyota Corolla Verso“. Netrukus paaiškėjo, iš kurio gyvenamojo namo kiemo mašina buvo pagrobta ir kas šio nusikaltimo autorius.

Įtariamasis – anūkas

Policijos pareigūnai vagystę įprastai pradeda tirti gavę nukentėjusio žmogaus pranešimą ir jo prašymą surasti pavogtus daiktus.

Lapkričio 17-osios rytą Joniškio rajono policijos komisariato pareigūnai įvykio tyrimą pradėjo atbuline eiga – pirmiausia buvo rastas į griovį įvažiavęs automobilis ir reikėjo nustatyti, kam jis priklauso.

Apie 9 valandą ryto gyventojų kvietimu nuvykę į Joniškio rajone esantį Žmirklių kaimą, pareigūnai už tilto per Mūšos upę, griovyje, rado likimo valiai paliktą automobilį „Toyota Corolla Verso“.

Paaiškėjo, kad mašina priklauso 63 metų Rudiškių kaimo gyventojui.

Pamatęs pas jį atvykusius pareigūnus, vyras nustebo.

Bet dar labiau rudiškis nustebo sulaukęs klausimo, kur jo automobilis. Atsakęs, jog stovi kieme, savo transporto priemonės kieme jis nebeišvydo. Supratęs, kad toyota pavogta, vyras patikrino striukės kišenės – rakteliai buvo vietoje.

Prie sekcijos pastebėtos purvinų batų pėdos paskatino šeimininką patikrinti, ar atsarginiai automobilio užvedimo rakteliai tebėra, kur buvo padėti – raktelių sekcijoje nebebuvo.

Apžiūrint įvykio vietą, nustatyta, kad kažkas pro rūsio langelį buvo patekęs į namo vidų ir šmirinėjo pirmajame aukšte. Šeimininkai miegojo antrajame aukšte.

Netrukus buvo surastas ir įtariamasis – tame pačiame kaime gyvenantis 15-metis automobilio savininko anūkas.

Kai pareigūnai pas jį nuvažiavo, jaunuolį rado miegantį. Paryčiais į namus parsiradęs nepilnametis apsimetė neturintis supratimo, ko iš jo norima.

Žinojo, kur rakteliai

Pareigūnams šis jaunuolis dėl netinkamo elgesio jau buvo žinomas ir anksčiau.

Prieš kurį laiką į Švėkšnos specialiojo ugdymo centrą nukreiptas 15-metis dėl koronaviruso proveržio šioje ugdymo įstaigoje saviizoliacijos tikslu buvo vėl grąžintas į namus.

Tačiau saviizoliaciją suvokęs kaip laisvę nuo sugriežtintos kontrolės jis lapkričio 16-osios vakarą susitiko su 17-mečiu draugu ir nutarė karantino gyvenimą paįvairinti nuotykiais. Įtariama, kad jaunuolis, žinodamas, kur senelis laiko atsarginius automobilio užvedimo raktelius, pro rūsio langelį įsibrovė į namą ir, juos pasisavinęs, su draugu norėjo pabūti lenktynininkais.

Deja, vairavimo žinių ir įgūdžių neturinčiam nepilnamečiui vairas nepakluso. Nesuvaldytas automobilis atsidūrė griovyje ir iš jo nebeišvažiavo.

Dėl įsibrovimo į gyvenamąsias patalpas ir automobilio raktelių bei automobilio vagystės abiem nepilnamečiams pradėtas ikiteisminis tyrimas.