Saviizoliacijos nesilaikė netgi sergantys koronavirusu

Policijos nuotr.
Policija perspėja: žmonės, kuriems privalu izoliuotis, bet šį reikalavimą jie ignoruoja, gresia užsidirbti baudžiamąją bylą.
Paaiškėjus kad 28 metų radviliškietė, kuriai nustatytas COVID–19, nesilaikė saviizoliacijos, policija dėl kovos su epidemijomis ar užkrečiamomis ligomis taisyklių pažeidimo pradėjo ikiteisminį tyrimą.
Saviizoliacijos nesilaikė ir 24 metų radviliškietis, kuriam taip pat buvo patvirtintas koronavirusas.

Rugsėjo 24-ąją, prieš vidurdienį, Radviliškio rajono policijos komisariato pareigūnai kartu su Radviliškio rajono savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus pareigūnais tikrino COVID-19 sergančius asmenis, kuriems paskirta saviizoliacija.

Nuvykus prie A. Povyliaus gatvėje gyvenančio 24 metų vaikino gyvenamojo namo ir paskambinus jam telefonu, vaikinas neatsiliepė.

Buto duris atidarė, kaip vėliau paaiškėjo, sergančiojo mama. Moteris paaiškino, kad jos sūnaus namuose nėra, jis anksti ryte išvažiavo į Šiaulius pas draugę. Pareigūnai ir vėl pabandė su vaikinu susisiekti telefonu, tačiau jis atsiliepti nesiteikė.

Kad serga COVID-19, vaikinas žinojo – medikų buvo įspėtas privalantis izoliuotis. Todėl saviizoliacijos nesilaikymas traktuojamas kaip sąmoningas žmogaus žingsnis užkrėsti kitus pavojinga liga. Tam, kas būdamas medicinos įstaigos informuotas apie savo ligą ir įspėtas dėl apsaugos priemonių, kurių jis privalo laikytis bendraudamas su žmonėmis, tačiau, nepaisant to, kelia pavojų kitiems užsikrėsti pavojinga užkrečiamąja liga, yra pradedamas ikiteisminis tyrimas. Baudžiamasis kodeksas už tai numato baudą arba laisvės apribojimą, arba areštą, arba laisvės atėmimą iki vienerių metų.

Rugsėjo 23-ąją radviliškiečius sunerimti privertė neatsakingas 28 metų Jaramino gatvės gyventojos elgesys. Sergančioji COVID-19 buvo pastebėta vaikštanti po Radviliškio centrą.

Patikrinus Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenų bazėje, nurodytosios moters pavardė tikrai rasta tarp sergančiųjų.

Telefonu susisiekę su radviliškiete, pareigūnai išgirdo, kad ji buvo išėjusi į polikliniką, tačiau jos ten niekas nepriėmė.

Moteriai buvo išaiškintos karantino nesilaikymo pasekmės ir rekomenduota COVID-19 gydymo klausimais skambinti trumpuoju numeriu.

Kadangi radviliškietė nesilaikė privalomos saviizoliacijos, išvyko iš savo gyvenamosios vietos, vaikščiojo po miestą, lankėsi viešosiose vietose, bendravo su žmonėmis, ji sukėlė pavojų kitiems asmenims užsikrėsti pavojinga užkrečiamąja liga, jai taip pat pradėtas ikiteisminis tyrimas.