Rytoj – Pasaulinė diena žuvusiesiems eismo įvykiuose atminti

Redakcijos archyvo nuotr.
Kiekvienais metais trečiasis lapkričio sekmadienis būtų skirtas žuvusiesiems eismo įvykiuose atminti.

Šį sekmadienį prisiminsime visus, kurie beprasmiškai žuvo ir buvo sužeisti keliuose. Lapkričio 19 dieną daugelyje Lietuvos katalikų bažnyčių bus aukojamos šv. mišios už žuvusiuosius eismo įvykiuose.

Pirmąjį šių metų pusmetį šalyje, palyginti su pernai tuo pačiu laiku, žuvusiųjų padaugėjo. Iki lapkričio 15 dienos nelaimėse šalies keliuose žuvo 135 eismo dalyviai, sužeista 3 001.

Šiaulių apskrityje šiais metais keliuose žuvo 11 žmonių, 269 buvo sužeisti.

Policijos departamento Viešosios tvarkos biuro viršininkas Vytautas Grašys pabrėžia, kad nors Lietuva jau pamiršo baisiausius laikus, kai keliuose žūdavo apie 1 000 žmonių, už visų mūsų daromas klaidas keliuose vis dar mokame per didelę kainą: netenkame gyvybės, todėl turime saugoti save ir rūpintis kitais eismo dalyviais.

2005 metų lapkričio 26 dieną Jungtinių Tautų Organizacija priėmė rezoliuciją ir kreipėsi į šalių vyriausybes, kad kiekvienais metais trečiasis lapkričio sekmadienis būtų skirtas žuvusiesiems eismo įvykiuose atminti. Taip siekiama išreikšti solidarumą ir dvasinį palaikymą šeimoms, kurių nariai, artimieji, draugai, pažįstami juose žuvo.