Recidyvistas vėl bus teisiamas, šįkart – dėl nužudymo

Prokuratūros nuotr.
Nužudymu kaltinamas šiaulietis anksčiau teistas tris kartus, visus – už smurtinius nusikaltimus.

Šiaulių apygardos teismas netrukus turėtų pradėti nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai dėl itin žiauraus savo šeimos nario nužudymo pareikšti 46-erių šiauliečiui.

Ikiteisminis tyrimas pradėtas šių metų rugpjūčio 8-osios vakarą gavus informacijos, kad Šiauliuose, vieno iš bendrabučių koridoriuje, rastas mirusios moters kūnas. Į iškvietimą atskubėję policijos pareigūnai sulaikė teisėsaugai jau žinomą vyrą. Įvykio vietoje patikrinus jo neblaivumą, jam nustatytas sunkus (3,70 promilės) girtumas.

Remiantis tyrimo duomenimis, kaltinamasis galėjo mirtinai sužaloti savo sugyventinę, kuri nuo daugybinių kūno sužalojimų įvykio vietoje mirė. Turimais duomenimis, moterį bendrabučio koridoriuje rado kaimynai, kurie iškvietė pagalbą.

Kaltinamasis nuo 2016 metų yra tris kartus teistas už smurtinių nusikaltimų padarymą artimoje aplinkoje, paskutiniai du nusikaltimai 2019 metais ir 2020-aisiais buvo įvykdyti nužudytosios atžvilgiu. Be to, vyras buvo nuteistas ir dėl užsienyje padarytų nusikalstamų veikų, susijusių su smurtu ir grasinimais šeimoje, nesunkiu kūno sužalojimu.

Byloje nukentėjusiaisiais pripažinti trys mirusiosios vaikai.

Kaltinamajam gresia laisvės atėmimas nuo aštuonerių iki dvidešimties metų arba laisvės atėmimas iki gyvos galvos.

Šio nusikaltimo ikiteisminį tyrimą atliko Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, tyrimui vadovavo Šiaulių apygardos prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras.