Recidyvistai vogė ten, kur žinojo, kad nėra apsaugininko

Redakcijos archyvo nuotr.
Šiaulių apylinkės teismo Pakruojo rūmų teisėjo už vagystę nuteisti asmenys Šiaulių apygardos teisme bausmių nesusimažino.
Baudžiamojoje byloje pagal nuteistųjų Rinat Sabitov ir Ievos Blauzdžiūnaitės apeliacinius skundus dėl Šiaulių apylinkės teismo Pakruojo rūmų nuosprendžio, kuriuo jie buvo pripažinti kaltais ir nuteisti už tai, kad veikdami bendrininkų grupe iš vieno prekybos centro pavogė alkoholinių gėrimų, paskelbė nepakeistą nutartį.

Trys šiauliečiai – 19 kartų anksčiau teistas R. Sabitov, 15 kartų teista buvusi jo sutuoktinė I. Blauzdžiūnaitė ir 22 kartus teistas Raimondas Birontas – 2021 metų lapkričio pabaigoje sėdo į automobilį ir nuvyko į vieno netoli Šiaulių esančio miestelio prekybos centrą, iš kurio per du kartus pavogė 26 butelius įvairių alkoholinių gėrimų – degtinės „Zelionaja Marka“ ir „Absolut Lime“, brendžio „Grand Cavalier“, Torres“, kitų.

Nusikaltimas išaiškėjo, kai prekybos centre buvo atlikta inventorizacija. Nusikaltimą padarę asmenys nustatyti pagal vaizdo kameromis užfiksuotus įrašus.

Bylą nagrinėjant pirmosios instancijos teisme kaltinamieji savo kaltės neneigė. I. Blauzdžiūnaitė teismui sakė, kad vogti kitur važiavę dėl to, kad Šiauliuose juos jau atpažįsta kaip asmenis, vagiančius iš parduotuvių. Vyko į konkretų prekybos centrą, nes iš kitų vagių buvo girdėję, kad to miestelio prekybos centre nėra apsaugos darbuotojo, o prekybos salę saugo pačios pardavėjos, todėl yra labai patogu vogti.

Pasak kaltinamosios, grįžę į Šiaulius, vogtus alkoholinius gėrimus už pusę kainos pardavė nuolatiniams klientams. Už gautus pinigus ji nusipirkusi narkotikų. I. Blauzdžiūnaitė tikino, kad išėjusi į laisvę iš karto važiuos į Reabilitacijos centrą.

R. S. teisme teigė nesutinkantis, kad nusikaltimą darė bendrininkų grupe – vogti dėl savęs, esą jam niekas nepadėjo butelių pavogti, vogė vienas.

Pirmosios instancijos teismas šiauliečius pripažino kaltais ir paskyrė jiems bausmes: R. Birontui – laisvės atėmimą 4 metams 2 mėnesiams, I. Blauzdžiūnaitei – laisvės atėmimą 4 metams 10 mėnesių, R. Sabitov – laisvės atėmimą 5 metams.

Prekybos centrui iš nuteistųjų solidariai priteista 340 eurų turtinei žalai atlyginti.

Tačiau su tokiu pirmosios instancijos teismo nuosprendžiu R. Sabitov ir I. Blauzdžiūnaitė nesutiko ir jį apskundė Šiaulių apygardos teismui. Nuteistieji apeliacinės instancijos teismo prašė pakeisti pirmosios instancijos teismo paskelbtą nuosprendį ir paskirti jiems švelnesnes bausmes.

Apeliacinės instancijos teismas išnagrinėjo bylą dar kartą ir nusprendė, kad skirdamas I. Blauzdžiūnaitei bausmę pirmosios instancijos teismas bendrųjų bausmės skyrimo pagrindų nepažeidė ir priėmė teisingą sprendimą.

R. Sabitov skundą teisėjų kolegija taip pat atmetė. Paskelbta nutartimi Šiaulių apygardos teismas paliko galioti pirmosios instancijos teismo paskelbtą nuosprendį.