Psichotropinių medžiagų reikalai vyrus nuvedė į teismą

Prokuratūros nuotr.
Nustatyta, kad amfetaminas galėjo būti platinamas ir dideliais kiekiais.
Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmams perduota baudžiamoji byla, kurioje neteisėtu disponavimu psichotropinėmis medžiagomis kaltinami šeši vyrai – 4 Radviliškio rajono gyventojai, raseiniškis ir Šiaulių rajono gyventojas. Kaltinamieji, kuriems 26–29 metai, jau ne kartą teisti už įvairius nusikaltimus.

Ikiteisminį tyrimą atlikę Šiaulių apskrities Kriminalinės policijos Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai nustatė, kad psichotropinė medžiaga – amfetaminas galėjo būti platinamas ir dideliais kiekiais praėjusių metų sausio–vasario mėnesiais.

Tyrimo duomenimis, vieno iš susitikimų Šeduvoje metu šiaulietis savo pažįstamam radviliškiečiui pasiūlė platinti amfetaminą – vyro buvo prašoma ieškoti klientų ir prekiauti psichotropine medžiaga. Tuo metu pastarasis niekur nedirbo ir neturėjo pragyvenimo šaltinio, todėl draugo siūlymas atrodė kaip geras būdas užsidirbti pinigų.

Surinktais duomenimis, radviliškietis du kartus pirko psichotropinių medžiagų į skolą už 2 500 eurų, o parduodavo juos už gerokai didesnę sumą.

Pasak šio kaltę pripažinusio vyro, už vieną gramą amfetamino jis sumokėdavo po penkis eurus, o kitiems parduodavo dvigubai brangiau. Prekės būdavo parduodamos Panevėžyje šalia vienos iš degalinių, Šeduvoje prie kapinių ir įvairiose vietose Radviliškio rajone.

Atlikus kratas kaltinamųjų namuose, pas šiaulietį rastas neteisėtai laikomas pramoninės gamybos šaudmuo bei tabletės, kurių sudėtyje yra psichotropinių medžiagų, pas kitą kaltinamąjį – neteisėtai laikomas kito asmens pasas.

Visi kaltinamieji, išskyrus recidyvistu pripažįstamą Šiaulių gyventoją, savo kaltę pripažįsta.

Baudžiamasis kodeksas už neteisėtą disponavimą dideliu kiekiu psichotropinių medžiagų jas įgyjant, laikant, gabenant bei platinant numato laisvės atėmimą nuo aštuonerių iki dešimties metų.

Už neteisėtą disponavimą psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti numatoma bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki dvejų metų.

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.