Progimnazijos priekabiavimo skandale laukiama prokurorų išvados

Soc. tinklo nuotr.
Radviliškio Vinco Kudirkos progimnazijoje prabilta apie prie moksleivių priekabiavus pedagogą.
Policija priėmė nutarimą atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą dėl galimo seksualinio priekabiavimo Radviliškio Vinco Kudirkos progimnazijoje. Motyvas – nerasta nė vieno nukentėjusio asmens. Medžiagą ir policijos nutarimą šiuo metu vertina Šiaulių apygardos prokuratūra, ji turėtų tarti lemiamą žodį.

Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Gabrielė Petkuvienė „Šiaulių kraštą“ informavo, kad turimos medžiagos su apklausų duomenimis vertinimo laikas baigiasi ir greičiausiai šiandien turėtų būti paskelbta išvada, ar policija, atsisakiusi priimti sprendimą dėl galimai nusikalstamos veikos, pasielgė teisingai. Priešingu atveju ikiteisminis tyrimas gali būti vis dėlto pradėtas.

Galimo priekabiavimo šešėlis Radviliškio Vinco Kudirkos progimnazijoje į viešumą iškilo, kai į prokuratūrą kreipėsi Radviliškio rajono meras Kazimieras Račkauskis. Vadovas informavo apie tai sužinojęs iš minėtos mokslo įstaigos laikinosios vadovės, kurią informaciją pasiekusi sausio pabaigoje. Esą priekabiavęs vienas iš gimnazijos pedagogų, anot vaikų, lietęs mergaičių kojas, kitas kūno vietas, slaptai fotografavęs. Esą buvęs pokalbis su neviešai įvardijamu mokytoju, jis, nors kritusį priekabiavimo šešėlį atkakliai neigė, vis dėlto nusprendė išeiti iš darbo.

Į K. Račkauskio informaciją sureagavę pareigūnai ėmė tikslinti galimo nusikaltimo aplinkybes ir rinkti medžiagą, reikalingą ikiteisminiam tyrimui pradėti: buvo apklausiami progimnazijos pedagogai, vaikų tėvai.

Aplinkybių tikslinimas baigtas vasario 13 dieną – pareigūnai teigia nesulaukę nė vieno nukentėjusiojo skundo, kuris būtų pagrindas ikiteisminiam tyrimui pradėti.

„Neatsirado, kas būtų konkrečiai nukentėjęs. Mero pateikta informacija yra viso labo informacija, kurią reikia pagrįsti, patikrinti. Tai ir buvo padaryta. Nenustačius nukentėjusių asmenų, buvo priimtas nutarimas atsisakyti iškelti baudžiamąją bylą“, – „Šiaulių kraštą“ vakar informavo Šiaulių apskrities policijos atstovė Gailutė Smagriūnienė.

Teigiama, kad žinių apie nederamą pedagogo elgesį dar pernai turėjo ir buvusi Vinco Kudirkos progimnazijos direktorė Rasa Dagienė. Ji į progimnazijos moksleivių tėvų skundus nereagavo ir jokių sprendimų nepriėmė.

Septynerius metus gimnazijai vadovavusi R. Dagienė dėl prarasto pasitikėjimo iš pareigų atleista šių metų sausio 3 dieną Radviliškio rajono mero K. Račkauskio potvarkiu.