Prieš teismą stos neįgalų vaikiną reketavę šiauliečiai

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
Baudžiamasis kodeksas už turto prievartavimą numato laisvės atėmimą iki aštuonerių metų.
Šiauliuose gyvenanti moteris, paskambinusi policijai, pranešė apie reketą, nuo kurio kenčia ir yra paniškai įbaimintas gretimame bute gyvenantis neįgalus vaikinas.
Reketininkai netrukus stos prieš teismą.

Nukentėjusysis patyrė sukrėtimą

Šiaulių apskrities policijos Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai ikiteisminį tyrimą dėl turto prievartavimo jau baigė ir baudžiamąją bylą perdavė nagrinėti teismui.

Baudžiamasis kodeksas už asmenų padarytą nusikalstamą veiką numato laisvės atėmimą iki aštuonerių metų.

Šiaulietė apie nusikalstamą veiką policijai pranešė praėjusių metų vasarą. Ji paskambino kaip tik tuo metu, kai reketininkai eilinį kartą pasirodė įvardytame gyvenamajame name.

Atvykę policijos pareigūnai sulaikė 35 ir 24 metų šiauliečius, iš vaikino reikalavusius 200 eurų. Abu jie atsidūrė areštinėje.

Dėl turto prievartavimo buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Jaunesniajam po pusės metų suėmimo buvo taikyta kardomoji priemonė, nesusijusi su laisvės atėmimu, o vyresnysis teismo laukia už grotų.

Po įtariamųjų sulaikymo policijos pareigūnai turėjo raminti įbaugintą ir iš baimės virpantį nukentėjusįjį. Jis nesijautė saugus ir vis klausinėjo, ar tikrai už durų nebėra įtariamųjų.

Medikai vėliau konstatavo, kad dėl patirtų išgyvenimų nukentėjusiajam buvo sutrikdyta psichikos sveikata.

Mušė ir grasino

Tyrimo metu nustatyta, kad pirmas vaikino ir turto prievartautojų susitikimas įvyko liepos 7-ąją bendrabučio tipo gyvenamajame name, kuriame nukentėjusysis, kur anksčiau gyveno ir vienas iš įtariamųjų.

Prie parūkyti į bendro naudojimo balkoną išėjusio negalią turinčio vaikino prisikabino du čia taip pat rūkę nepažįstami vyrai, kurie pareikalavo atiduoti skolą. Esą prieš keletą metų vaikino draugė iš jų pavogė 500 litų, tai dabar šis už ją privalo atiduoti 200 eurų.

Reketuojamas gyventojas bandė aiškinti, kad jis jų nepažįsta ir negali būti skolingas, tačiau vėliau suprato, kad ginčytis yra beprasmiška, nes nepažįstamieji tą istoriją sugalvojo tam, kad iš jo atimtų pinigus.

Atvykėliai kalbėjo įžūliai, grėsmingai ir iš jų kalbos jaunuolis suprato, kad, jei jiems nesumokės 200 eurų, bus sumuštas.

Į policiją šiaulietis neskambino, nes reketininkai prigrasino, kad jei jis tai padarys, bus išvežtas į mišką ir pakastas.

Po poros dienų istorija pasikartojo baisesniu scenarijumi. Išėjęs į balkoną parūkyti vaikinas tų pačių nepažįstamųjų buvo sugriebtas už juosmens bei kojų, pakeltas nuo žemės ir nešamas prie ketvirto aukšto balkono turėklų grasinant: „arba duodi 50 eurų“, arba „tuoj tave išmesim per balkoną“.

Tuo metu balkone rūkęs kaimynas įsiaudrinusius reketininkus sutramdė, liepdamas jiems ramintis.

Į savo kambarį vaikiną nusekė ir jo skriaudikai, kurie čia jį sumušė, reikalavo prisipažinti dėl vagystės ir sumokėti 200 eurų. Priešingu atveju grasino nužudyti.

Išeidami jaunuolio skriaudikai pagrobė ant spintelės buvusius septynis eurus.

Liepos 11-ąją, apie pietus, vaikinas pamatė, kad skriaudikai vėl artėja prie jo gyvenamojo namo.

Išsigandęs susitikimo su jais ir nenuspėjamų šio susitikimo pasekmių, jaunuolis panikuodamas įpuolė į priešais gyvenančios kaimynės butą. Moteris tuoj pat paskambino bendruoju pagalbos telefonu.

Operatyviai atvykę Šiaulių policijos pareigūnai įtariamuosius sulaikė.