Prie vairo – su kone puspenktos promilės

Redakcijos archyvo nuotr.
Panašu, kad gresianti atsakomybė vairuotojų neatbaido nuo alkoholio.
Vasario 25-ąją, tuojau po vidurdienio, policijos pareigūnai Šiauliuose sustabdė vairuotoją, kuriai nustatytas 4,32 promilės girtumas. Ant keleivio sėdynės sėdėjo neblaivios vairuotojos mažametis sūnus.

12 valandų 20 minučių mieste patruliuojančių pareigūnų dėmesį atkreipė Tilžės gatve važiuojantis automobilis „Land Rover“. Labai lėtai riedančią transporto priemonę policininkai nusprendė sustabdyti ir pasidomėti vairuotojo būkle. Automobilį vairavusi 41 metų moteris buvo akivaizdžiai neblaivi – patikrinus alkoholio matuokliu jai nustatytas sunkus – 4,32 promilės – girtumas.

Pareigūnams moteris sakė važiavusi namo į Šiaulių rajoną. Aiškino, vairuoti nusprendusi todėl, kad tarp draugų, su kuriais nuo ankstaus ryto išgėrinėjo, kilo konfliktas.

Laimingo atsitiktinumo dėka ši kelionė baigėsi sėkmingai – saugiai tiek jai, tiek kitiems eismo dalyviams.

Vis dėlto vairuotoja liko šokiruota žinios apie jai gresiančią atsakomybę. Mat už vairavimą esant neblaiviam, kai nustatytas girtumas yra didesnis nei 1,5 promilės, gresia ne tik bauda, areštas ar laisvės atėmimas, bet yra taikomos ir baudžiamojo poveikio priemonės – vairuotojo pažymėjimo netekimas, transporto priemonės konfiskavimas.

Atsakomybė gresia ir kitai neblaiviai vairuotojai, kuri tą pačią dieną, prieš 11 valandą, pareigūnams įkliuvo reido metu Šiaulių rajone, Bubių kaime. 44 metų automobilio „Opel Astra“ vairuotojai nustatytas 2,46 promilės girtumas. Moteris tikino alkoholį vartojusi iš vakaro, o ryte negėrusi ir gerai besijautusi, tad, kaimynų paprašyta pavėžėti iki parduotuvės, drąsiai sėdo prie automobilio vairo.

Praėjusią savaitę Šiaulių ir Telšių apskrityse pareigūnams įkliuvo 20 neblaivių automobilių vairuotojų. Septyniems iš jų nustatytas didesnis nei 1,5 promilės girtumas, todėl gresia baudžiamoji atsakomybė. Likusieji už vairavimą apsvaigus atsakys administracine tvarka.