Prie dviračio vairo – net 37 metai

Policijos nuotr.
Ilgametis Šiaulių apskrities policijos telekomunikacijos ir techninės priežiūros skyriaus specialistas Romaldas Bosas dviračio vairo nepaleidžia nei žiemą, nei vasarą.

Šiaulių apskrities vyriausiajame policijos komisariate dirbantis Telekomunikacijos ir techninės priežiūros skyriaus specialistas Romaldas Bosas jau 37 metus ir žiemą, ir vasarą, visur dažniausiai važiuoja tik dviračiu. Juokauja, jog kasdienybėje jam nereikalingas nei automobilis, nei viešasis transportas.

1986 metais Šiaulių miesto bulvare vykstančiame dviračių aukcione Romaldas pamatė vyrišką dviratį „Aist“, kuris renginyje buvo likęs vienintelis. Pasitaręs su žmona nusprendė dalyvauti ir pamėginti jį įsigyti. Dėl tuo metu deficitinės prekės jis varžėsi su kitu vyru. Prekės kaina kilo po vieną rublį, kol buvo pasiekta 135 rublių suma. Nugalėjęs varžovą, tądien R. Bosas dviratį įsigijo ir nuo to laiko pradėjo aktyviai juo važinėti.

Per 37 važinėjimosi metus Romaldas pakeitė tris dviračius, o dabar sėkmingai važinėja ketvirtuoju.

Vyro pasakojimu, per tiek metų pasitaikę ir nemalonių įspūdžių – kartą rado pradurtas dviračio padangas, buvo ir avarijų.

Vyrui įsiminė įvykis, kai automobilis, išvažiuodamas iš degalinės, nepraleido ir partrenkė Romaldą. Laimei, tada jis rimtų traumų nepatyrė.

Tačiau avarijos būta liūdnesnės. Praėjusią vasarą Šiauliuose, Dvaro gatvėje, apakintas tekančios saulės ir norėdamas išvengti susidūrimo su pėsčiuoju, vyras trenkėsi į stulpą. Sužalojimų išvengti nepavyko, tačiau, pats sako, pasirinkimai buvo du – pėsčiasis arba stulpas, todėl pastarojo ir neišvengė.