Pradėtas dar vienas tyrimas dėl neapykantos kurstymo: tiriamas buvusios kandidatės į Seimą I. Gajauskaitės pasisakymas feisbuke

Redakcijos archyvo nuotr.
Irma Gajauskaitė.
Šiaulių apygardos prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl kurstymo prieš bet kokios tautos, rasės, etninę, religinę ar kitokią žmonių grupę, tyrimas pradėtas reaguojant į buvusios kandidatės į Seimo narius Irmos Gajauskaitės vardu sukurtoje paskyroje viešai paskelbtą vaizdo įrašą.

 

Sekmadienį, socialiniame tinkle „Facebook“ buvusios kandidatės į Seimo narius Irmos Gajauskaitės vardu sukurtoje paskyroje buvo viešai paskelbtas vaizdo įrašas, kurio turinys įvertintas kaip turintis nusikalstamos veikos požymių. Įtariama, kad šiuo vaizdo įrašu gali būti kurstoma neapykanta tautiniu pagrindu, skelbia prokuratūra.

„Apie žydus, palaikymą socialdemokratams ir „Nemuno aušrai“, bei kitus veikėjus, kurie nesiliauja kurstyti nesantaikos mūsų valstybėje ir tautoje“, – rašoma įrašo pristatyme. I. Gajauskaitė įraše kaltinimus A. Žemaitaičiui antisemitizmu vadina nepagrįstais, neturinčiais realaus pagrindo, „o paeiliuoti visuomenėje žinomus posakius, išsireiškimus nieko nėra bloga“, žydus vadino blogiu, keliančius nesantaiką pasaulyje šimtmečiais.

Ikiteisminį tyrimą pavesta atlikti Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnams.

Baudžiamasis kodeksas už tokią nusikalstamą veiką numato baudą, laisvės apribojimą, areštą arba laisvės atėmimą iki trejų metų.

ELTA primena, kad europarlamentaro Petro Gražulio rinkimuose į Seimą vadovautos Tautos ir teisingumo sąjungos (centristai, tautininkai) kandidatei į Seimą I. Gajauskaitei spalį buvo pareikšti įtarimai dėl riaušių organizavimo.

Baudžiamojo kodekso 283 straipsnio 1 dalyje nurodoma, kad tas, kas organizavo ar išprovokavo žmonių sambūrį viešai smurtauti, niokoti turtą ar kitaip šiurkščiai pažeisti viešąją tvarką, taip pat tas, kas riaušių metu smurtavo, niokojo turtą ar kitaip šiurkščiai pažeidė viešąją tvarką, baudžiamas areštu arba laisvės atėmimu iki penkerių metų.

Atliekant ikiteisminį tyrimą, I. Gajauskaitė buvo laikinai sulaikyta ir atsidūrė policijos areštinėje. Vėliau ji buvo paleista į laisvę, paskyrus švelnesnes kardomąsias priemones.

Tautos ir teisingumo sąjungos (centristai, tautininkai) kandidatė į Seimą I. Gajauskaitė socialiniame tinkle „Facebook“ anksčiau paviešino vaizdo įrašą, kuriame viešai kvietė žmones atvykti į buvusiame Lukiškių kalėjime, Vilniuje, rengiamus Seimo debatus, pasiimti su savimi beisbolo lazdas, šakes, dalgius ir juos panaudoti „susidorojimui“.

„Kviečiu atsivežti, nežinau, beisbolo lazdas, šakes, dalgius. Nu žodžiu, tai, ką turite namuose, ką galima panaudoti susidorojimui tiesioginiam, nes kito kelio, kaip aš matau, nebeturime“, – vaizdo įraše kalbėjo kandidatė į Seimą (įrašas netaisytas).

Nešališkas politikos stebėsenos tinklas „Žinau, ką renku“ sostinėje, buvusiame Lukiškių kalėjime, rengė Seimo rinkimų debatus, į kuriuos kviečia visų rinkimuose dalyvaujančių politinių jėgų atstovus.

Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, I. Gajauskaitė Tautos ir teisingumo sąjungos (centristai, tautininkai) kandidatų į Seimą sąraše buvo įrašyta 42 numeriu, ji taip pat į parlamentą nesėkmingai kandidatavo Saulės vienmandatėje apygardoje.paeiliuoti mums visiems žinomas, visuomenėje tam tikrus išsireiškimus posakius, nieko nėra bloga.

Baudžiamojo kodekso 283 straipsnio 1 dalyje nurodoma, kad tas, kas organizavo ar išprovokavo žmonių sambūrį viešai smurtauti, niokoti turtą ar kitaip šiurkščiai pažeisti viešąją tvarką, taip pat tas, kas riaušių metu smurtavo, niokojo turtą ar kitaip šiurkščiai pažeidė viešąją tvarką, baudžiamas areštu arba laisvės atėmimu iki penkerių metų.