Policijoje įkurtas centras, kuriame dirbama nuotoliniu būdu

Policijos nuotr.
Policija reaguos ir nuotoliniu būdu: rinks pirminę informaciją apie įvykį, teiks konsultacijas ir pagalbą gyventojams, atliks kitas svarbias funkcijas.

Visoje šalyje pradeda veikti reagavimo į C kategorijos pranešimus centras, kuriame dirbs apie 100 policijos pareigūnų. C kategorijos pranešimai – tai tie pranešimai, kuomet nekyla grėsmė žmogaus sveikatai ar gyvybei. Į A ir B kategorijos (kuomet yra ar gali kilti reali grėsmė žmogaus sveikatai ir gyvybei) pranešimus policija ir toliau reaguos įprastu būdu.

Pranešimų centre dirbantys pareigūnai rinks pirminę informaciją apie įvykį, teiks pasiūlymus policijos įstaigų pajėgų valdymo padaliniams dėl pajėgų siuntimo į įvykio vietą pagal gaunamus pranešimus, teiks konsultacijas ir pagalbą gyventojams nuotoliniu būdu (pavyzdžiui, dėl pareiškimo pateikimo, dokumentų pateikimo būdo ir t. t.).

Esant būtinumui, pareigūnai pradės ikiteisminį tyrimą, susijusį su pranešimu, atliks galimus procesinius veiksmus nuotoliniu būdu. Taip pat jie vykdys administracinę teiseną, susijusią su gautu pranešimu, atliks asmenų apklausas ir kitus būtinus veiksmus.

Pareigūnai dirbs nuotoliniu būdu iš namų ar kitos nustatytos vietos, į pranešimus reaguos ne tik telefonu, bet ir elektroniniu paštu, ar naudodami vaizdo konferencinį ryšį. Pranešimų centro darbo laikas – nuo 7 iki 23 valandos, tačiau esant dideliam krūviui – gali būti pratęstas visą parą.

Policija atkreipia dėmesį, kad žmogui paskambinę pareigūnai neprašys jo kontaktinių duomenų, asmeninių elektroninės bankininkystės slaptažodžių, kitos asmeninės informacijos. Jei žmogui kils bent menkiausias įtarimas, siūlome nutraukti pokalbį ir skambinti policijos informacijos telefonu (8700) 60000.

Komentarai

chi    Ket, 2020-04-09 / 18:42
tai čia sugražinamos biudėtojų dalys. Tai greitai tikriausiai vėl bus apylinkės inspektoriai, nepilnamečių reikalų inspektoriai, rajonuose kriminalinė policija sugražinta. Labai gerai.
kike    Šeš, 2020-04-11 / 16:22
Kaip supratau, čia įkurtas toks skyrius, kuris, paskambinus pasakys: Atstok, per mažas nusikaltimas ar nusižengimas. Dar, jei pasirodys, kad tu ne lovinis arba ne pašalpinis, tai iš vis dėmesio nekreips.

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.