Policija uždarė „greitosios pagalbos tašką“ Kuršėnuose

Policijos nuotr.
Įvairios talpos, įvairios etiketės – „greitoji pagalba“ „ligoniams“ Kuršėnuose veikusiame „taške“ teikta pagal kiekvieno poreikius.
Spalio 21-osios rytą Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato pareigūnai Kuršėnuose surengė operaciją, kurios metu pričiupo „greitąją pagalbą“ namine degtine teikusius sugyventinius.

Prie Daugėlių gatvėje esančio daugiabučio namo pareigūnai atvyko anksti ir jau septintą valandą užfiksavo į laiptinę, kurioje, įtariama, buvo vykdoma nelegali prekyba namine degtine įeinantį vyrą. Po kurio laiko išėjusį kuršėniškį tyrėjai sulaikė ir pas jį rado 0,2 litro talpos stiklinį buteliuką su „vaistais“, kurie skleidė specifinį naminės degtinės kvapą.

Vyras nurodė, kur tą skystį nusipirko, tvirtino, kad naminės degtinės reikėjo dėl blogos savijautos, nes išvakarėse gėrė.

„Žinojau, kad nelegalu, pirkau todėl, kad reikėjo atsigauti, nes parduotuvėje be 10 valandos nebūčiau gavęs, o krūtinėje – skausmas…“ – policijai aiškino sulaikytasis.

Vos spėję išsiskirti su šiuo „ligoniu“, pareigūnai pamatė kitą, traukiantį į tą pačią laiptinę.

Vyras buvo sulaikytas, išeinantis pro duris. Jis jau buvo „pasigydęs“, nes galimybė išgerti „vaistus“ vietoje buvo sudaryta.

Patekę į „greitosios pagalbos“ butą, pareigūnai rado sugraduotas stiklines, į kurias buvo pilamas kliento pageidaujamas kiekis vartoti vietoje.

Kol pareigūnai bute darė kratą, sutartiniu ženklu į duris pasibeldė dar septyni „ligoniai“. Pareigūnų pasirodymas tarpduryje juos labai nuvildavo. Ir tik tada, kai prie daugiabučio privažiavo policijos automobilis, klientai išsilakstė ir į duris nebesibeldė.

Pareigūnai pas čia gyvenančią 64 metų moterį ir 52 metų jos sugyventinį rado apie 20 litrų skysčio, turinčio specifinį naminės degtinės kvapą, bei 33 pakelius cigarečių „Fest“, nepaženklintų Lietuvos Respublikos banderolėmis.

Dėl neteisėto naminių stiprių alkoholinių gėrimų laikymo ir realizavimo pradėtas ikiteisminis tyrimas, o dėl akcizais apmokestinamų prekių įsigijimo ir laikymo – administracinė teisena.

Buto šeimininkė dėl neteisėto naminių stiprių alkoholinių gėrimų laikymo ir realizavimo jau teista.