Policija sudraskė kvaišalų platintojų ir pirkėjų tinklą

Redakcijos archyvo nuotr.
Narkotikų paieškai apmokyti keturkojai sėkmingai vykdo jiems patikėtas užduotis. Šiuokart įtariamasis nelaukė – kvaišalus atidavė savanoriškai.
Pakruojo rajono policijos komisariato pareigūnai įtarimus dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis pareiškė septyniems asmenims: dviem platintojams ir penkiems pirkėjams iš Pakruojo rajono bei Joniškio. Ikiteisminis tyrimas šiuo metu jau baigtas ir Šiaulių apylinkės prokuratūros prokurorė baudžiamąją bylą perdavė nagrinėti teismui.

Pakruojo rajono tyrėjai, analizavę narkotinių ir psichotropinių medžiagų paplitimą rajone, praėjusių metų pavasarį dėl šios nusikalstamos veikos pradėjo ikiteisminį tyrimą. Buvo identifikuotas narkotinių medžiagų platinimu mokykloje ir už jos ribų užsiimantis asmuo – neseniai pilnametystės sulaukęs, už narkotinių medžiagų platinimą jau teistas ir šiuo metu su jį kontroliuojančia elektronine apykoje gyvenantis Pakruojo rajono gyventojas.

Pasimokęs iš savo nusikalstamos praeities klaidų, narkotinių medžiagų platinimu įtariamas asmuo veikė itin atsargiai, tačiau tyrėjams pavyko jį pergudrauti. Surinkus pakankamai informacijos, priimtas sprendimas jį ir iš jo kvaišalus įsigijusius asmenis sulaikyti sandorio vietoje.

2023 metų balandžio 27-osios vakarą Pakruojo rajone, Petrašiūnų kaime, buvo sustabdyti trys vaikinai. Paklausti, ar su savimi turi draudžiamų daiktų, visi papurtė galvas. Tačiau atlikus kratą, pas 28 metų sustabdytąjį rastas vienas pilnas ir vienas apytuštis buteliukai su skaidriu skysčiu. Vienas buteliukas su tokiu pats skysčiu rastas ir pas 21-erių jaunuolį. Pastarojo 26 metų brolis prisipažino, kad savo buteliuką su skysčiu jis išmetė į pievą. Atlikus rasto skysčio tyrimą, konstatuota, kad tai didžiulę riziką sveikatai keliantis elektroninių cigarečių skystis su psichotropine medžiaga – sintetiniu kanabinoidu.

Tą patį vakarą pareigūnai apsilankė ir pas šių rastų kvaišalų pardavėją. Per kratą jo namuose rasta platinti paruoštų indų su 25 gramais tokio pat skysčio bei šio skysčio paruošimui skirtų tuščių indų.

Gegužės 18 dieną Pakruojo rajono, Dūčių kaime, buvo sustabdytas iš Linkuvos važiuojantis automobilis „VW Passat“, kurį vairavo 38 metų joniškietis, o šalia sėdėjo 33 metų jo žemietis. Ant grindų, šalia keleivio, gulėjo apvalus folijos rutulys, kurio viduje buvo augalinės kilmės narkotinė medžiaga – marihuana. Tyrimo metu nustatyta, kad kvaišalai buvo įsigyti Linkuvoje. Kvaišalus miestelio centre ant suoliuko prisėdusiam joniškiečiui perdavė prie jo elektriniu paspirtuku privažiavęs jaunuolis. Paketėlis su marihuanos doze buvo rastas ir pas automobilio vairuotoją. Įtariama, kad tai buvo ne pirma joniškiečių kelionė į Linkuvą įsigyti narkotinių medžiagų. Abu sulaikytieji atsidūrė areštinėje.

Kitą dieną Pakruojo pareigūnai padarė staigmeną pas apie minėtų joniškiečių sulaikymą nieko neįtariančiam narkotinių medžiagų platintojui Linkuvoje. Atlikę kratą jo namuose, policininkai rado marihuanos likučių. Įtarus, kad narkotinių medžiagų turėtų būti daugiau, į pagalbą pasitelktas kinologas su šunimi. Tačiau apmokytam keturkojui pademonstruoti savo profesionalumo neteko, nes iki jam atvykstant, platintojas pats iš slaptavietės ūkiniame pastate bei kitų sodybos pakampių ištraukė apie 80 gramų marihuanos, 46 gramus amfetamino ir 110 mililitrų elektroninėms cigaretėms skirto skysčio su sintetiniu kanabinoidu.

Ir kvaišalų pirkėjų, ir jų pardavėjų laukia teisiamųjų suolas. Vienas įtariamųjų, 33 metų Joniškio gyventojas, suprasdamas jam gresiančią baudžiamąją atsakomybę ir siekdamas išvengti galimos realios laisvės atėmimo bausmės už šią bei kitas nusikalstamas veikas, kuriomis jis įtariamas, nuo ikiteisminio tyrimo pareigūnų pasislėpė ir šiuo metu yra ieškomas.

Praėjusių metų spalį, įvertinęs tai, jog švelnesnės kardomosios priemonės neefektyvios, ir siekdamas užtikrinti netrukdomą ikiteisminį tyrimą bei užkirsti kelią naujoms nusikalstamoms veikoms, teismas nusprendė skirti joniškiečiui griežčiausią kardomąją priemonę – suėmimą. Šio asmens atžvilgiu ikiteisminis tyrimas atskirtas.