Policija perspėja pėsčiuosius: piktybiškiausiųjų laukia baudos

Policijos nuotr.
Ne visiems pėstiesiems rūpi perėjo – kelias kertamas, kur sugalvojus.

Šiaulių apskrities policija atkreipia Šiaulių pietinio mikrorajono, o ypač Architektų gatvės, gyventojų dėmesį į jų nedrausmingą elgesį minėtoje gatvėje. Pareigūnai ragina liautis per gatvę vaikščiojus kaip po savo kiemą, o važiuojamąją dalį kirsti tik leistinose vietose – pėsčiųjų perėjose.

Architektų gatvėje eismas pakankamai intensyvus, ypač piko metu. Pastaruoju metu ten atsirado dar vienas traukos centras – „Norfos“ parduotuvė. Tiek vienoje šios gatvės pusėje, tiek kitoje parkuojami automobiliai, kurie bet kurioje vietoje į važiuojamąją dalį įžengiantiems pėstiesiems užstoja matomumą ir jie negali įsitikinti eismo saugumu.

Dauguma Architektų gatvės gyventojų savo augintinius veda į kitoje gatvės pusėje esančius laukus palakstyti. O dabar dar ir ties naujuoju „Norfos“ prekybos centru pirkėjai važiuojamąją dalį kerta, nesivargindami paėjėti iki netoliese esančios pėsčiųjų perėjos. Net šalikelėje stovintis policijos automobilis neprivertė suklusti ir atsisakyti sumanymo eiti per gatvę neleistinoje vietoje.

Vaikščiojimas per gatvę bet kur daugumai Architektų gatvės gyventojų tapo norma. Pavyzdžiui, liepos 23 dieną tik per 10 minučių buvo užfiksuoti net penki pėsčiųjų nesaugaus elgesio šioje gatvėje pažeidimai.

Šiaulių apskrities policijos pareigūnai įspėja, kad šią savaitę Architektų gatvėje bus skiriamas padidintas dėmesys pėsčiųjų kontrolei. Pareigūnai tikrai nenori baudomis auklėti pėsčiųjų, todėl prašo jų prisiminti, kad ir jiems privalomos kelių taisyklės. Jei šis viešas įspėjimas nesuveiks, rengiamasi auklėti baudomis, kurios siekia nuo dvidešimt iki keturiasdešimt eurų.