Policija atidėliojo ikiteisminį tyrimą

Policija atidėliojo ikiteisminį tyrimą

Policija atidėliojo ikiteisminį tyrimą

Akmenės Rajono policijos komisariatas daugiau kaip savaitę nepradėjo ikiteisminio tyrimo dėl avarijos, kurioje susidūrė du mikroautobusai, ir sužaloti juos vairavę rajono Tarybos narys ir Savivaldybės Švietimo skyriaus darbininkas.

Vytautas RUŠKYS

vytautas@skrastas.lt

Avarijoje sužaloti abu vairuotojai

Kelyje Naujojoji Akmenė — Venta sausio 7 — ąją susidūrė vienas priešais kitą važiavę mikroautobusai „Volskwagen Transporter“. Vieną jų vairavo rajono Savivaldybės tarybos narys, individualios įmonės “Saulėtekis“ savininkas Gytas Milašius, o kitą — Savivaldybės Švietimo skyriaus darbininkas Valdimaras Dauginis.

Po avarijos abiems vairuotojams, važiavusiems be keleivių, prireikė medikų pagalbos. Vėliau G. Milašiui, besigydančiam ambulatroiškai, buvo susiūta galvos žaizda, gydyti krūtinės sumušimai. V. Dauginis į avarijos vietą atvykusiai greitosios medicinos pagalbai atrodė labiausiai nukentėjęs, todėl jį iškart išvežė į Naujosios Akmenės ligoninę, čia jis praleido tris paras. Jam sužalotas kaklas, kojos. Dabar ligonis jau vaikšto, pasiramsčiuodamas lazdomis.

Policininkai iškart nenustatinėjo kaltininko

Rajono Policijos komisariatas pradėjo ikiteisminį tyrimą, kai po avarijos buvo praėjusi daugiau kaip savaitė. Kodėl pareigūnai atidėliojo tokį tyrimą?

„Mat nebuvo aišku, kiek gydysis ligoninėje paguldytas vairuotojas, — pirmiausia pabrėžė rajono Policijos komisariato laikinai viršininko pareigas atliekantis Renatas Kenstavičius. — Jeigu, tarkim, nėra padarytas nesunkus kūno sužalojimas, tada nėra pradedamas ikiteisminis tyrimas. Kita priežastis — buvo medžiaga tikslinama, nes nebuvo galimybės apklausti labiau nukentėjusio vairuotojo. Juk jis buvo ligoninėje, ir reikia žiūrėti iš žmogiškosios pusės. Kai tas vairuotojas buvo apklaustas, tada išaiškėjo kitokios aplinkybės, negu buvo nurodęs jau apklaustas sveikesnis vairuotojas“.

— Kodėl į avarijos vietą atvykę policijos pareigūnai iškart nepastebėjo tų kitų aplinkybių? Ar nebuvo galima spręsti apie tas aplinkybes iš to, kokioje padėtyje stovėjo mašinos po susidūrimo?

— Autoįvykio vietoje pareigūnai negalėjo apklausti vairuotojo, nes jis buvo išvežtas į ligoninę. Juk avarijose mašinos verčiasi, ir pareigūnai nėra specialistai, kurie nustatytų, kas konkrečiai kaltininkas. Tam yra autotechninė ekspertizė, ji pateiks išvadą.

Stigo informacijos

V. Dauginis, važiavęs iš Naujosios Akmenės į Akmenės pusę, dabar nepamena ne tik susidūrimo momento, bet ir to vaizdo, kaip priartėjo kitas avariją patyręs automobilis.

„Matyt, smūgis man visiškai uždaužė atmintį, — mano vairuotojas, kuris atgavo sąmonę ligoninėje. — Tad aišku, kad aš nieko negaliu pasakyti papildomo policininkams, negu jie patys matė avarijos vietoje“.

Jis jau po kelių valandų ligoninėje pasijuto geriau ir laukė čia atvykstančių jį apklausti pareigūnų. Tačiau niekas nepasirodė. „Kai mane išleido iš ligoninės, tada pats nuvažiavau į Policijos komisariatą ir klausiau — kada“, — sakė V. Dauginis.

Jis jau kitą dieną po avarijos klausėsi radijo laidos apie avarijas, tikėdamasis išgirsiąs apie savo patirtą. Tačiau nebuvo pasakyta nė žodžio. Rajono Policijos komisariatas pranešė spaudai apie mįslingą avariją, kai po jos buvo praėjusi daugiau kaip savaitė.

„Suprantu, kad kažkas negerai, kad kažkas slepiama, gali būti nukreipiama prieš mane. Juk kitos mašinos vairuotojas rajone gerai žinomas ir gali daryti, kad jam būtų geriau“, — mano V. Dauginis.

Jis stebisi, kad ekspertai ilgai neapžiūrėjo sudaužytų automobilių.

Tyrėjų nesudomino versija

Po avarijos kelyje sudaužytus automobilius apžiūrėję žmonės įsidėmėjo, kad Savivaldybės mikroautobusas stovėjo suknežinta kairiąja puse, ta pačia ir Tarybos nario mikroautobusas. „Gali būti, kad Milašius posūkyje nebesuvaldė vairuojamos mašinos, ir ji trenkėsi į priešais važiuojančio mikroautubuso šoną,“ — tokią versiją iškėlė su “Šiaulių kraštu“ kalbėję žmonės.

Mat kelias buvo itin apledijęs, o avarijos tirti atvykę policininkai juokavo, kad ant asfalto reikėtų pačiūžų.

Rajono Policijos komisariato, anot jo komisaro R. Kenstavičiaus, versijos nedomina, o bus paisoma autotechninės ekspertizės specialistų pateiktų išvadų.

Komisaras garantavo, kad iki tol, kol bus tinkamai apžiūrėtos avariją patyrusios mašinos, jų šeimininkai yra pasižadėję neatlikti jokių remonto darbų.

Policijos komisariatas avariją patyrusias mašinas atidavė jų savininkams. Savivaldybės garaže stovi jai priklausantis mikroautobusas, o G. Milašius yra pasiėmęs savo.

Tarybos narys tvirtina negalėjęs „paslysti“

G. Milašius pabrėžė, kad jo mikroautobusas yra varomas visais ratais, ratai — su geromis padangomis, todėl, jo manymu, negalėjo posūkyje išslysti į priešpriešio eismo juostą.

„Aš mačiau, kad priekyje atvažiuoja toks pat autobusiukas, ir abu jie buvo savo eismo juostose, — teigia G. Milašius. — Ir visiškai priešais — staiga man atsidūrė autobusas. Jį užmetė galine dalimi, ir tada kirtau į dureles, nuslydau šonu. Po smūgio mano autobusiuką apsuko antraip ant važiuojamosios dalies, o kitas autobusiukas nulėkė ant dviratininkų tako. Jei būčiau matęs, kad kažkas vyksta — ar jis slidinėja ar ką — , tada būčiau pasukęs ir nulėkęs į laukus“.

BEVERTIS: Avarijoje sumaitotą rajono Savivaldybės Švietimo skyriaus mikroautobusą, specialistų tvirtinimu, neverta beremontuoti.

GARANTIJA: Rajono Savivaldybės tarybos narys Gytas Milašius garantuoja, kad jo automobilis posūkyje negalėjo išslysti į priešpriešio eismo juostą.

PAIEŠKOS: Lazdos nesutrukdė rajono Švietimo skyriaus darbininkui Valdimarui Dauginiui pačiam ieškoti avariją tiriančių policininkų.

Autoriaus nuotr.