Po sugyventinių kivirčo policija rado pavojingų daiktų

Policijos nuotr.
Sodybos ūkio pastate rastas ne tik ginklas, bet ir 80 karabino šovinių bei kvaišalų.
Pakruojo rajono Lygumų kaime gyvenančios poros tarpusavio nesutarimai privedė prie rimtų teisinių reikalų. Po to, kai namuose siautėjęs neblaivus vyras buvo sulaikytas, sodybos ūkio pastate pareigūnai surado ginklą, šovinių ir kvaišalų.

Uždarytas į areštinę

Lapkričio 21-osios naktį Pakruojo rajono komisariato pareigūnams paskambinusi 23 metų lygumiškė pranešė, kad girtas jos sugyventinis namuose triukšmauja, spardo duris, išdaužė stiklą, išgąsdino ją ir du mažamečius vaikus.

Pasiteiravę, ar sugyventinis neturi ginklo, pareigūnai sužinojo, jog jis buvo prasitaręs turintis medžioklinį šautuvą.

Vykdami į įvykio vietą, Reagavimo skyriaus tyrėjai duomenų bazėje patikrino ir sužinojo, kad vyras leidimo ginklui laikyti neturi, vadinasi, jis – nelegalus.

Atvykę į nurodytą vietą, pareigūnai kieme pamatė vyrą kruvina ranka. Pasak jo, ranką sužalojo stiklo šukė, krisdama iš durų, į kurias jis trenkė susinervinęs.

33 metų vyrui nustatytas 1,75 promilės girtumas. Sugyventinė irgi buvo neblaivi (1,03 promilės). Kadangi šeimoje auga dviejų ir vienų metų vaikai, buvo iškviesti Vaikų teisių apsaugos tarnybos specialistai. Berniukas ir mergaitė perduoti močiutei.

Kivirčas tarp sugyventinių kilo dėl to, kad moteris, norėdama apsaugoti neblaivų vyrą, nedavė jam automobilio raktelių. Nors smurto artimoje aplinkoje požymių nebuvo nustatyta, tačiau areštinės vyras neišvengė.

Ginklas, šoviniai ir kvaišalai

Pareigūnai negalėjo ignoruoti turimos informacijos dėl vyro galimo disponavimo šaunamuoju ginklu ir ėmėsi veiksmų tam išsiaiškinti. Informacija pasitvirtino. Ūkio pastate buvo rastas ir paimtas lygiavamzdis šautuvas bei 80 karabino šovinių.

Ten pat rastas ir plastikinis paketėlis su augalinės kilmės, įtariama, narkotine medžiaga.

Dėl neteisėto disponavimo šaunamuoju ginklu ir narkotinėmis medžiagomis buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Įtariamuoju tapęs vyras šautuvą paaiškino radęs. Kodėl apie šį ginklą nepranešė policijai, o jį pasisavino ir laikė nelegaliai, atsakyti negalėjo.