Plonas ledas vilioja į mirties gniaužtus

Policijos nuotr.
Dviejų mažamečių gelbėjimo operacija buvo sėkminga. Įvykis turėtų būti pamoka.

Lapkričio 28-oji buvo diena, kai nekantriausieji, pavilioti ant vandens telkinių užsitraukusio apgaulingo pirmojo leduko, ant jo žengė ir pateko į šalto vandens, o kai kas net į mirties gniaužtus.

Tragedija įvyko Raseinių rajone, netoli Daugėliškių kaimo esančiame Plikių tvenkinyje. Apie 18 valandą iš jo buvo ištrauktas nuskendęs 61 metų Ariogalos gyventojas. Tragedijos vietą surado jo draugas, kuris visą dieną niekaip negalėjo susisiekti telefonu su nuskendusiuoju.

Paskambinęs ariogališkio moteriai jis sužinojo, kad ir ji nieko nežino apie savo vyrą, esą jis turėjo ją parvežti namo, tačiau to nepadarė. Tada draugui sukirbėjo bloga nuojauta, nes dingusysis buvo žadėjęs eiti žvejoti.

Nuvykęs į įprastą jo žvejybos vietą, Plikių tvenkinį, vyras išvydo stovintį apsnigtą draugo automobilį, ant ledo – žvejo dėžę, o už 50 metrų nuo kranto – eketę. Žmogaus nebuvo. Iškviesti ugniagesiai gelbėtojai iš eketės ištraukė dingusį ariogališkį. Vyro rankose buvo tvirtai sugniaužti smaigai, tačiau jie žvejo neišgelbėjo, nes ledas buvo labai plonas ir smaigai, smigdami į ledą, jį tik skaldė.

O dvi mažametes ant vandens telkinio ledo Mažeikiuose, ties Sedos gatve, atviliojo noras palesinti antytes. Ledas jų neatlaikė. Laimei, praeivis laiku pastebėjo įsikibusias į ledo lytį ir tvenkinyje plūduriuojančias mergaites.

Pirmieji į įvykio vietą atlėkę Mažeikių rajono policijos komisariato pareigūnai čiupo automobilyje buvusią virvę ir bandė pasiekti mergaites, tačiau tuoj pat įvykio vietoje atsiradę ugniagesiai prie jų nuskubėjo valtimi. Gelbėtojų ištrauktos iš šalčio drebančios mergaitės iš karto buvo perduotos medikams, kurie jas išgabeno į ligoninę. Medikai konstatavo, kad aštuonmetės ir devynmetės kūno temperatūra tesiekė 35 laipsnius. Nušalimų ar sužalojimų jos nepatyrė.

Policija prašo nuolat aiškinti savo vaikams, kad ledas ant įvairių vandens telkinių labai pavojingas, ypač dabar, kai šaltuko tik vienas kitas laipsnis.