Pažeidėjams paspirtukininkams gresia atsakomybė

Redakcijos archyvo nuotr.
Paspirtukų vairuotojai privalo imtis visų saugumo kelyje priemonių.

Ketvirtadienį, pusvalandis po 10 valandos, Radviliškyje, Gedimino gatvėje, degant raudonam šviesoforo signalui į dešinę sukdamas elektriniu paspirtuku važiavęs 83 metų vyras atsitrenkė į automobilį „Smart“, kurio 73 metų vairuotojas važiavo tiesiai degant žaliam šviesoforo signalui.

Sužeistas ir į ligoninę paguldytas dviratės transporto priemonės vairuotojas.

Policija akcentuoja, kad dviračių ir elektrinių paspirtukų vairuotojai yra viešojo judėjimo dalyviai. Jiems galioja nustatytos taisyklės, o už jų nesilaikymą skiriamos baudos nuo 10 iki 230 eurų.

Kovo mėnesį tikrinama, kaip pėstieji, dviračių ir elektrinių paspirtukų vairuotojai tamsiuoju paros laiku naudoja matomumą gerinančias saugos priemones: atšvaitus, ryškiaspalves liemenes su šviesą atspindinčiais elementais ir kitas matomumą didinančias priemones.

Kovo 27–29 dienomis bus tikrinamas vairuotojų, įskaitant dviračių ir elektrinių paspirtukų, blaivumas ir apsvaigimas nuo narkotinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų.

Į gatves nesenai išriedėję elektrinių paspirtukų vairuotojai Kelių eismo taisyklėse priskiriami prie dviračių vairuotojų, jiems taikomos tos pačios taisyklės. Balandžio, gegužės ir birželio mėnesiais bus kontroliuojama, kaip dviračių ir elektrinių paspirtukų vairuotojai laikosi jiems skirtų Kelių eismo taisyklių. Pirmoji tokia priemonė vyks balandžio 27–30 dienomis.