Pažeidėjai – krovininio transporto ir autobusų vairuotojai

Policijos nuotr.
Policijos reidai šįkart buvo nukreipti į krovininį transportą ir autobusus.

Praėjusią savaitę, liepos 18–24 dieną, policijos pareigūnai vykdė Europos kelių policijos tinklo inicijuotą prevencinę priemonę „Krovininių automobilių ir autobusų kontrolė“.

Lietuvos keliuose patikrinta daugiau nei 4 000 transporto priemonių, iš jų 86 procentų – krovininiai automobiliai. Tarp patikrintų transporto priemonių – 29 procentai, kurios įregistruotos užsienio šalyse.

Iš viso išaiškinta 116 Kelių eismo taisyklių pažeidimų, beveik visus juos (96 procentai) padarė krovininių automobilių vairuotojai. Tarp pažeidimus padariusiųjų – 71 vairuotojas, sėdęs prie Lietuvoje įregistruotos transporto priemonės vairo, ir 45, kurie vairavo užsienio šalyse registruotas transporto priemones.

Nustatyta 14 neblaivių vairuotojų, vienas jų – autobuso vairuotojas.

Kiti krovininių automobilių vairuotojų padaryti KET pažeidimai: saugos diržų nenaudojimas – 48 atvejai, tachografų naudojimo ir darbo ir poilsio tvarkos nesilaikymas – atitinkamai 5 ir 2 atvejai, leistino svorio viršijimas – 3 atvejai, nustatyti 2 transporto priemonių techninės būklės reikalavimų neatitikimai, dar 38 kiti pažeidimai.

Gerokai drausmingesni buvo tikrinti autobusų vairuotojai – užfiksuoti penki jų padaryti KET pažeidimai: saugos diržų nenaudojimas – 2, po 1 atvejį – techninės būklės reikalavimų neatitikimas ir kitas pažeidimas.

Lietuvos kelių policijos tarnyba atkreipia dėmesį, kad policijos pareigūnai, naudodami viešąjį, neviešąjį ar mišrųjį patruliavimo būdus, nuolat vykdo eismo dalyvių elgesio kelyje kontrolę. Ar tai trumpalaikiai reidai, ar prevencinės priemonės visuomenė iš anksto gali būti ir neinformuojama.