Pavogtas vejos robotas padėjo pareigūnams jį surasti

Policijos nuotr.
Nustačius pavogto vejos roboto buvimo vietą, jis grąžintas Švedijoje gyvenančiam savininkui.
Švedijoje pavogtą robotą žolei pjauti Radviliškio rajono policijos komisariato pareigūnai surado dirbantį vienoje Radviliškio rajono sodyboje ir grąžino jį į tėvynę teisėtam savininkui.

Vejos pjovimo roboto vagystė Švedijoje įvykdyta praėjusių metų balandžio pabaigoje. Žoliapjovės savininkas labai nustebo, kai, praėjus porai mėnesių po vagystės, išmaniojo telefono programėlėje, skirtoje robotui valdyti, pastebėjo, jog prietaisas yra įjungtas ir darbuojasi. Vejos robotą pavyko susekti, nes šio gamintojo robotuose yra įmontuoti GPS siųstuvai ir pagal jų signalą galima nustatyti tikslią buvimo vietą, net jei vejapjovė veikia kitoje šalyje.

Šįsyk vejapjovės koordinatės rodė, kad ji yra Lietuvoje, Radviliškio rajone. Firmos atstovai šia informacija pasidalijo su Lietuvos policija ir jau po poros dienų robotas buvo surastas bei paimtas iš vieno Radviliškio rajono gyventojo.

Paaiškėjo, kad 27 metų vyras vejos robotą įsigijo, internete radęs skelbimą apie jo pardavimą. Pirkimo-pardavimo sandoris, radviliškiečio aiškinimu, įvyko Radviliškyje. Automobiliu privažiavęs vyras, pirkėjui įteikė robotą be dokumentų. 1 500 eurų už jį sumokėjęs pirkėjas pretenzijų dėl roboto įgijimo dokumentų nebuvimo galimai ir neturėjo dėl patrauklios įrenginio kainos. Tačiau bėdos prasidėjo, kai po kurio laiko pas pirkėją apsilankė Radviliškio rajono policijos pareigūnai ir paėmė be jokių dokumentų įsigytą daiktą.

Pirkti vejos robotą ne iš oficialių prekybos vietų, o iš privačių asmenų, kurie net negali pateikti prietaiso įgijimo dokumentų, yra rizikinga – gali likti ne tik be pirkinio, bet ir be pinigų, nes daiktas gali būti vogtas – teigia policija. Tokiais atvejais daiktas grąžinamas teisėtam šeimininkui, paėmus jį iš įsigijusio asmens. Švedijoje pavogtas robotas irgi iškeliavo pas teisėtą savo šeimininką.

Dabar, kai veja pradeda reikalauti priežiūros, vejos robotai įgauna paklausą. Todėl nepatartina susigundyti patrauklia kaina ir vejos priežiūros prietaisus pirkti, vadinamojoje, antrinėje rinkoje. Joje gali būti vogtų ir todėl daug pigesnių prietaisų. Įsigyjant vejos pjovimo robotą ar kokį kitą daiktą iš antrų rankų, būtina prašyti pardavėjo pateikti visus jo dokumentus, o, kilus net menkiausiam įtarimui, nepirkti iš tokio asmens ar bendrovės.