Patruliai vieningai bandys atsisakyti kyšių

Patruliai vieningai bandys atsisakyti kyšių

Patruliai vieningai bandys atsisakyti kyšių

Vakar Šiaulių apskrities policijos patruliai, specialiais Policijos departamento ir Vilniaus Lietuvos Tūkstantmečio Rotary klubo vykdomos akcijos „Aš neimu kyšio“ ženklais pažymėję savo tarnybinius automobilius, įsipareigojo įsijungti į kovą su korupcija. Šiaulių apskrityje dėl bandymo papirkti policijos pareigūnus šiemet jau pradėta dvidešimt ikiteisminių tyrimų.

Edita KARKLELIENĖ

edita@skrastas.lt

Lipdukai – perspėjimas pažeidėjams

Dalyvauti akcijoje „Aš neimu kyšio“ savanoriškai sutiko visi Šiaulių apskrities policijos pareigūnai. Specialius ženklus su užrašu „Aš neimu kyšio“ vakar jie užsiklijavo ant galinės tarnybinių automobilių dalies.

Tuo tarpu ant tarnybinių automobilių keleivio pusės durelių stiklo buvo užklijuoti lipdukai „Pagautas siūlant kyšį“. Jie paliudija, kad konkrečiu automobiliu dirbantys pareigūnai demaskavo kyšiu bandančius išsisukti pažeidėjus. Ant šių lipdukų kitos pusės užrašomas iškeltos baudžiamosios bylos numeris.

Akcijos metu pažymėti 26 Kelių policijos biuro ir Patrulio rinktinės tarnybiniai automobiliai. Taip pat – visi apskrities rajonų policijos automobiliai.

Šiaulių apskrities VPK Viešosios tvarkos biuro vyriausiasis specialistas Teisutis Beržinskas informavo, kad iš 20-ies šiųmečių bandymų papirkti pareigūnus daugiausiai išaiškino Kelių policijos biuro bei Patrulių rinktinės pareigūnai.

„Tai vienas iš būdų kovoti su korupcija, – sakė T. Beržinskas. – Viliamės, kad tai padės ir toliau gerinti policijos prestižą.“

Nepaisant pastangų, korupcijos atvejų policijoje vis dar pasitaiko. Tai rodo ir kyšį paėmusių pareigūnų atžvilgiu ankstesniais metais pradėti ikiteisminiai tyrimai. Šiemet tokių atvejų kol kas neužfiksuota.

Papirkėjai – atkaklūs

Daugiausiai lipdukų „Pagautas siūlant kyšį“ ant šoninių durelių vakar užklijuota ant Kelių policijos biuro vyresniojo patrulio Egidijaus Andrulio tarnybinio automobilio. Nuo metų pradžios vien šis pareigūnas kartu su kolega išaiškino penkis kyšiu nuo atsakomybės mėginusius išsisukti pažeidėjus.

E. Andrulis „Šiaulių kraštui“ sakė, kad vairuotojai jam siūlė nuo 20-ies litų iki pusantro šimto eurų.

„Kai kurie vairuotojai dažnai nereaguoja nei įspėti apie gresiančią baudžiamąją atsakomybę, nei informuoti, kad policijos automobilio salone ir lauke yra filmuojama“, – sakė E. Andrulis.

Neretai, pasak pareigūno, suklūstama tik tada, kai atvyksta policijos operatyvinė grupė ir asmuo yra sulaikomas.

Vis dėlto E. Andrulis įsitikinęs, kad vairuotojų mąstymas, nors ir pamažu, vis dėlto keičiasi: esą kai kurie įspėti bematant pasiima siūlytus pinigus ir tvarkingai laukia surašomo Kelių eismo taisyklių pažeidimo protokolo.

KYŠIAI: Kelių policijos biuro vyresniojo patrulio Egidijaus Andrulio tarnybinį automobilį vakar papuošė penki lipdukai, informuojantys, jos šis pareigūnas šiemet jau išaiškino penkis kyšio davėjus.

ATSAKOMYBĖ: Specialūs ženklai, užklijuoti ant tarnybinių policijos automobilių galinės dalies, įspėja kyšiais išsisukti besitikinčius pažeidėjus apie gresiančią baudžiamąją atsakomybę.

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.