Pašušviškio sodyboje rastas ginkluotės arsenalas

Policijos nuotr.
Ginklų savininkas pareigūnams tvirtina viską radęs naudodamasis metalo ieškikliu.
Kelmės rajono policijos komisariato pareigūnai su įkalčiais sulaikė asmenį, sukaupusį didelį kiekį nelegalių ginklų bei sprogmenų.

Spalio 8 dieną gauta informacija, jog Radviliškio rajone, Pašušvio kaime esančiame kaime, 66 metų vyras neteisėtai disponuoja šaunamaisiais ginklais bei sprogmenimis.

Tą pačią dieną apieškojus sodybą, buvo rasta ir paimta Antrojo pasaulio karo laikų įvairių aprūdijusių ginklų, tarp kurių „Mosin Nagant“ karabinas su buože bei durklu ant ginklo, du šaunamųjų ginklų vamzdžiai, medžiaginis diržas, kuriame buvo rasti 152 vienetai šovinių, šaunamasis ginklas, panašus į kulkosvaidį, kardas bei dvi rankinės granatos be sprogdiklių.

Granatas išsivežė „Aro“ pareigūnai.

Ginklų savininkas pareigūnams aiškino, kad yra kolekcininkas ir visus karo laikų daiktus rado naudodamasis metalo ieškiklio pagalba.

Radviliškio rajono gyventojo atžvilgiu pradėtas ikiteisminis tyrimas. Jam pareikšti įtarimai dėl neteisėto disponavimo šaunamaisiais ginklais, šaudmenimis, sprogmenimis ar sprogstamosiomis medžiagomis.

Tas, kas neturėdamas leidimo pagamino, įgijo, laikė, nešiojo, gabeno ar realizavo ne mažiau kaip tris šaunamuosius ginklus, didelės sprogstamosios galios arba didelį kiekį šaudmenų, sprogmenų ar sprogstamųjų medžiagų, baudžiamas laisvės atėmimu nuo ketverių iki aštuonerių metų.