Paspirtukininkų keliami pavojai auga

Policijos nuotr.
Policijos statistika rodo, kad incidentų, kuriuos sukelia paspirtukų vairuotojai, skaičius kiekvienais metais didėja.
Gegužę į Šiaulių miesto gatves išvažiavę paspirtukininkai jau spėjo sužaloti ne vieną eismo dalyvį arba susižalojo patys. Per pusantro mėnesio Šiaulių apskrityje su paspirtukais siejama 10 eismo įvykių, iš kurių šešiuose dalyvavo nepilnamečiai. Septyni paspirtukus vairavę asmenys sužalojo kitus eismo dalyvius, du susižalojo patys. Ir tik vienas paspirtuko vairuotojas nukentėjo dėl automobilio vairuotojo, kuris nepraleido pagrindine gatve važiuojančio paspirtukininko.

Dažniausi paspirtukininkų pažeidimai kelyje – saugaus atstumo nesilaikymas ir atsitrenkimas į kitą transporto priemonę, važiavimas per pėsčiųjų perėją ir susidūrimas su pėsčiaisiais bei automobiliais, išvažiavimas iš šalutinio kelio į pagrindinį, nepraleidžiant juo važiavusios transporto priemonės.

Tačiau minėti eismo įvykiai – ne visi, kuriuose nukentėjo paspirtukus vairavę asmenys. Įvykiai, dėl kurių kalti patys paspirtukininkai, nėra tiriami, todėl į eismo įvykių statistiką nepatenka. O jų, sako policija, yra tikrai daug.

Iš visų eismo įvykiuose dalyvavusių paspirtukų vairuotojų, be šalmo važiavo devyni. Šiuo metu šalmai privalomi tik jaunesniems nei 18 metų asmenims. Deja, iš šešių eismo įvykiuose dalyvavusių nepilnamečių su šalmu buvo tik vienas.

Pavasarį Seime buvo teiktas siūlymas įpareigoti visus paspirtukų vairuotojus užsidėti šalmus, nepaisant amžiaus. Tačiau šis siūlymas pritarimo nesulaukė.

Birželio 6-ąją Šiauliuose, Aušros alėjoje, sunkią galvos traumą patyrė didžiuliu greičiu iš parko išvažiavusi ir paspirtuko nesuvaldžiusi 18-metė. Dėl daugybinių galvos ir veido traumų mergina atsidūrė ligoninėje.

Birželio 4-ąją medikų pagalbos prireikė 25 metų gyventojai, kuri, būdama sunkaus girtumo (2,93 promilės), pabandė važiuoti paspirtuku ir susilaužė koją.

Birželio 6 dieną į Respublikinę Šiaulių ligoninę dėl abiejų rankų ir kojų nubrozdinimų iš Šiauliuose esančios Aerouosto gatvės buvo atvežtas 18-metis, kuris prisipažino sužalojimus patyrė, nugriuvęs nuo paspirtuko.

Birželio 8-ąją ligoninėje atsidūrė 39 metų Raseinių rajono gyventojas. Kraujuojančia galva jis buvo rastas gulintis šalikelėje. Vyras ne tik buvo be šalmo, bet ir neblaivus, jam nustatytas 2,91 promilės girtumas.

Birželio 9 dieną medikų pagalbos prireikė 21 metų šiauliečiui, kuris, važiuodamas paspirtuku Ežero gatve, dėl neatsargumo griuvo ir patyrė įvairių kūno vietų sumušimus.

Šiauliečių šeima birželio 9-osios vakarą nespėjo išeiti pro Lyros gatvėje esančio daugiabučio namo lauko duris, kai jų penkiametę dukrelę traumavo paspirtuku važiavęs jaunuolis – jis iš įvykio vietos paspruko. Tokių įvykių tyrimas užima laiko, tačiau juos atskleisti pareigūnams padeda šiais laikais mieste įrengtos vaizdo kameros. Pasišalinimas iš eismo įvykio atsakomybės išvengti nepadės, tik ją sugriežtins.

Birželio 12-ąją Šiauliuose, Tilžės gatvėje paspirtukininko buvo sužalota į darbą ėjusi 39 moteris.

Per birželio 13 dieną Šiauliuose vykusią dviejų valandų prevencinę priemonę, skirtą paspirtukininkų blaivumo kontrolei, buvo sulaikyti du neblaivūs paspirtukus vairavę asmenys.

Už paspirtuko vairavimą apsvaigus nuo alkoholio yra numatyta administracinė atsakomybė: jei neblaivumas yra daugiau negu 0,41 promilės, bet ne daugiau negu 1,5 promilės, numatoma bauda nuo 80 iki 150 eurų. Jei neblaivumas yra didesnis negu 1,5 promilės, numatoma bauda nuo 150 iki 200 eurų. Tokia bauda taikoma ir tais atvejais, jei paspirtuko vairuotojas yra apsvaigęs nuo narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų ar vengia pasitikrinti dėl neblaivumo ar apsvaigimo.