Pareigūnas užkirto kelią nelaimei

Policijos nuotr.
Šiaulių apskrities policijos Patrulių rinktinės vyriausiasis patrulis Gediminas Morkūnas pastebėjo keistai manevruojantį automobilį ir sulaikė neblaivų vairuotoją.
Gatvėje pamatytas vaizdelis Šiaulių apskrities policijos Patrulių rinktinės vyriausiąjį patrulį Gediminą Morkūną privertė nutraukti po tarnybos savo namo kieme dirbtus ūkio darbus ir imtis profesinės pareigos – sulaikyti aplinkiniams grėsmę keliantį vairuotoją.

Spalio 10-osios vakarą Šiaulių rajone, Meškuičiuose, gyvenančio pareigūno dėmesį patraukė Rupeikių gatve vinguriuojantis automobilis „Ford Focus“. Mašina kliudė vieno, paskui kito gyventojo tvorą, įvažiavo į gyvatvorę ir nuriedėjo toliau.

Įtaręs, kad prie automobilio vairo sėdi neblaivus vairuotojas, Gediminas metė savo gyvenamojo namo kieme dirbtus darbus, šoko į nuosavą automobilį ir nuvažiavo paskui fordą, kad sulaikytų jo vairuotoją ir apsaugotų nuo nelaimės ne tik jį patį, bet ir kitus jo kelyje pasitaikysiančius eismo dalyvius.

Pareigūnas, lipdamas į automobilį, dar spėjo šūktelėti giminaičiui, kad šis apie įvykį praneštų skubiosios pagalbos tarnybų telefonu.

Persekiojamas „Ford Focus“, įsukęs į vieną Rupeikių gatvės namo kiemą, sustojo. G. Morkūnas, priartėjęs prie vairuotojo, iš karto pajuto stiprų alkoholio kvapą, vyras kalbėjo nerišliai, jo judesiai buvo nekoordinuoti. Pareigūnas vyrą sulaikė ir paskui perdavė pareigas vykdžiusiems ir į įvykio vietą atvykusiems savo kolegoms, kurie alkoholio matuokliu vairuotojui nustatė 1,57 promilės girtumą.

Sulaikytasis – 34 metų šiaulietis – policijos pareigūnams gerai pažįstamas. Vyras pripažino, kad alkoholį vartojo, kad vairavo neblaivus, tačiau, kad būtų atsitrenkęs į tvorą, nepajutęs. Kaip vėliau paaiškėjo, girtas sūnus į Meškuičius atvažiavo aplankyti savo tėvo. Kadangi vyrui nustatytas didesnis negu 1,5 promilės girtumas, jam pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Teisės vairuoti vyras nėra įgijęs, tačiau automobilį vairuoja ir be jų. Šiemet vairuojantis automobilį jis pareigūnų sulaikomas jau dešimtą kartą, du kartus sulaikytas dar ir neblaivus. Šiaulietį vejasi tūkstantinės baudos, konfiskuoti du automobiliai ir ketveriems metams atimta teisė įgyti vairuotojo pažymėjimą.