Pareigūnas pažeidėjų netoleruoja ir poilsiaudamas

Policijos nuotr.
Policijos pareigūnas, sulaikęs avariją sukėlusį neblaivų vairuotoją, galbūt užkardė rimtesnį nusikaltimą.
Šiaulių apskrities policijos patrulis 22 metų Daumantas Miniauskas poilsiaudamas sulaikė neblaivų į Kuršėnuose, Serbentų gatvėje, esančią kaimynų sodo tvorą automobiliu įvažiavusį vairuotoją.

Liepos 18-ąją kuršėniškis Daumantas turėjo išeiginę dieną ir darbavosi sode. Pavakarę susiruošė į namus ir, pavažiavęs keletą metrų, pastebėjo ties kaimynų sodu apsisukti bandantį automobilį „Volkswagen Passat“. Automobilis, važiuodamas atbuline eiga, trenkėsi į tvorą, ją apgadino ir jau ruošėsi nuvažiuoti. Iš kiemo išpuolusi moteris pabandė užtverti kelią.

Privažiavusiam D. Miniauskui „Volkswagen Passat“ vairuotojas iš karto sukėlė įtarimą, kad yra neblaivus. Prišokęs prie vairuotojo, jis ištraukė automobilio užvedimo raktelius ir įsitikino, kad vairuotojas tikrai girtas – apie tai bylojo jo kūno kalba ir sklindantis alkoholio kvapas.

Iškviestas policijos pareigūnų ekipažas alkoholio matuokliu vairuotojui nustatė 2,70 promilės girtumą. 60-metis vyras atsidūrė areštinėje, jam dėl vairavimo išgėrus, kai girtumas viršija 1,5 promilės, pradėtas ikiteisminis tyrimas. Kužiuose gyvenantis vairuotojas pripažino visą dieną, o taip ir išvakarėse vartojęs alkoholį, kaip ir kodėl atsidūrė Kuršėnuose, dėl girtumo nebesuvokė.

Nesulaikytas tokio girtumo vairuotojas galėjo ne tik tvorą apgadinti, bet ir ne vieną žmogų pražudyti.

Šiaulių apskrities policijoje D. Miniauskas tarnauja beveik dvejus metus. Į šio kolektyvo gretas įsiliejo 2018-ųjų rugpjūtį, baigęs Lietuvos policijos mokyklą, kartu su dar dviem savo buvusiais klasiokais.

Daumantas nuo pirmųjų tarnavimo policijoje dienų dirba Patrulių rinktinėje. Vyriausiąjį patrulį kasdieninė rutina užgrūdino ir jau išmokė pajusti bei nuspėti tam tikras situacijas. Kasdieninis aplinkos skenavimas ir jos įvertinimas žvilgsniu tapo įpročiu, kuris vaikino neapleidžia net ir laisvalaikiu.