Pareigūnas laisvalaikiu demaskavo avarijos sukėlėją

Policijos nuotr.
Pro Šiaulių apskrities policijos Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos skyriaus viršininko Tomo Bielskio akis nepraslydo avariją sukėlusio vairuotojo automobilis. Pareigūnas ėmėsi tinkamų veiksmų.
Pareigūnas lieka pareigūnu net laisvalaikiu, vaikščiodamas parke ar gulėdamas prie ežero. Šiaulių apskrities policijos Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos skyriaus viršininkas Tomas Bielskis tokią tiesą patvirtino.

Rugpjūčio 25-ąją, po darbo savaitės, T. Bielskis važiavo į vieną Šiaulių prekybos centrą. Pakeliui įdėmus kriminalisto žvilgsnis užkliuvo už gražios spalvos automobilio „Opel Astra“ su angliškais numeriais ir be galinio vaizdo veidrodėlio.

Pareigūnas prisiminė, kad išvakarėse savo elektroniniame pašte buvo skaitęs Raseinių rajono kolegės laišką apie eismo įvykį, iš kurio kaltininkas paspruko. Tai įvyko rugpjūčio 15 dieną kelyje Raseiniai–Tytuvėnai–Radviliškis. Nenustatytas vairuotojas nepasirinko saugaus važiavimo greičio, nesuvaldė savo automobilio ir, įvažiavęs į priešpriešinę eismo juostą, atsitrenkė į atvažiuojančio Raseinių rajono gyventojos vairuojamo automobilio „Volkswagen Touran“ šoną.

Kaltininkas net nestabtelėjęs nurūko iš įvykio vietos, joje palikdamas savo automobilio galinio vaizdo veidrodėlio šukes. Nors volksvagene važiavo du vairuotojos vaikai, laimei, niekas eismo įvykyje nenukentėjo, buvo tik apgadinti automobiliai.

Pasprukusio automobilio paiešką pradėjusiai Raseinių rajono policijos komisariato vyresniajai tyrėjai Linai Jonaitienei teko gerokai paplušėti, kol nustatė pasprukusio automobilio markę ir valstybinius numerius.

Peržiūrėjus tos dienos Raseinių vaizdo kamerų įrašus, pastebėtas mieste važiuojantis „Opel“ markės automobilis su angliškais valstybiniais numeriais ir nulaužtu veidrodėliu. Taip buvo užčiuoptas siūlo galas.

Tačiau jis niekur nevedė, nes identifikuoti transporto priemonės savininką, naudojantis automobilių registru, galimybės nebuvo, kadangi jame – tik Lietuvoje registruotos transporto priemonės. Tad tyrėja elektroniniu laišku su prisegta pasišalinusio automobilio nuotrauka kreipėsi į visus Šiaulių apskrities pareigūnus, prašydama, pastebėjus minėtą automobilį, jį sustabdyti ir nustatyti vairuotojo tapatybę.

Praėjus parai po laiško išsiuntimo, Raseinių tyrėja sulaukė Šiaulių apskrities policijos pareigūno T. Bielskio telefoninio skambučio, kad jos ieškomą automobilį pastebėjo Šiauliuose, Gervių gatvėje.

T. Bielskis nusekė automobilį, nustatė, kurio namo kieme jis sustojo, ir ėmėsi organizacinių priemonių, kad atvyktų tuo metu pareigas ėjęs policijos ekipažas, kuris atliktų tokioje situacijoje būtinus veiksmus.

Tomo pastabumo dėka iš eismo įvykio pasišalinęs automobilis buvo surastas, kaltininkas nustatytas.

Per devynerius darbo policijoje metus T. Bielskis demaskuoti nusikalstama veika užsiimančius asmenis yra padėjęs ir kitos apskrities pareigūnams. Nuotraukose atpažinęs Šiaulių nusikalstamo pasaulio atstovus, Kaune vykdančius vagystes iš parduotuvių, Tomas padėjo identifikuoti kolegų ieškomų įtariamųjų asmenybes. O įvykių, susijusių su jo pagalba kelyje žmonėms, ištiktiems įvairių autotechninių nesklandumų ar kitokių bėdų, jis net nenori vardyti, nes mano, kad žmogaus pagalba žmogui yra tiek elementaru, kad neverta dėmesio.

Praėjusiais metais T. Bielskis su dar penkiais kolegomis tapo kasmet organizuojamo Lietuvos policijos konkurso „Metų seklys“ nugalėtojais. Jų komanda demaskavo milijonus iš prekybos automobiliais pelniusią, bet mokesčius slėpusią įmonę.

Už sudėtingų ekonominių nusikalstamų veikų atskleidimą jis yra sulaukęs ir asmeninės Šiaulių mero Artūro Visocko padėkos.

T. Bielskis karjerą policijoje pradėjo po studijų, eidamas tyrėjo pareigas Pakruojo rajono policijos komisariate. Po dvejų metų buvo paskirtas į Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybą, o 2019 metais tapo tos pačios valdybos 2-ojo skyriaus viršininku.