Pareigūnai ne tarnybos metu sulaikė neblaivius vairuotojus

Policijos nuotr.
Šiaulių apskrities policijos Viešosios tvarkos tarnybos viršininko pavaduotojas Gintautas Šiaulys girtą vairuotoją sučiupo atostogaudamas.
Gebėjimas pastebėti problemas ir nelikti joms abejingiems, rodos, yra kai kurių pareigūnų kraujyje, ir nesvarbu, kada baigiasi darbo valandos – pažeidėjus tenka sulaikyti ir ne tarnybos metu.
Šiaulių policijos pareigūnai Arūnas Pekarskas ir Gintautas Šiaulys ne tarnybos metu Šiauliuose tramdė girtus vairuotojus.

Bėglys sužalojo ranką

25 metus policijoje dirbantis Operatyvaus valdymo skyriaus pareigūnas A. Pekarskas liepos 26-osios vakarą Šiauliuose, Radviliškio gatvėje, netoli namų, pamatė į medį atsitrenkusį automobilį BMW. Priėjęs prie vairuotojo, A. Pekarskas prisistatė esantis policijos pareigūnas ir parodė tarnybinį pažymėjimą.

A. Pekarskui iškart kilo įtarimas, kad BMW vairuotojas neblaivus, todėl pasiūlė palaukti policijos ekipažo ir kartu išsiaiškinti aplinkybes. Tačiau vairuotojas šia idėja neliko sužavėtas ir atkirto: "Mente, nieko neįrodysi".

Agresyviai nusiteikęs vyras norėjo kuo greičiau pasprukti, pradėjo priešintis. Vyrams susigrūmus, lūžo A. Pekarsko ranka, o tada, nutaikęs progą, BMW vairuotojas išsilaisvino ir pabandė sprukti. Nepaisydamas sužalojimo, policininkas bėglį nusekė iki laiptinės, į kurią jis įbėgo, ir iškvietė policiją.

Netrukus atvyko ekipažas. Padedami tame pačiame name gyvenančios kaimynės, pareigūnai išsiaiškino, kur gyvena BMW savininkas. Duris atidariusiam vyrui alkoholio matuokliu nustatytas 1,84 promilės girtumas.

Tik po to, kai su kolegomis rado ir sulaikė neblaivų vairuotoją, A. Pekarskas pasirūpino savo lūžusia ranka – medikai jį išvežė į ligoninę.

Sutramdė keturračio vairuotoją

Atostogaujantis ir nuo tarnybinių rūpesčių atsipalaidavęs Šiaulių apskrities policijos Viešosios tvarkos tarnybos viršininko pavaduotojas, 28 metus policijoje tarnaujantis Gintautas Šiaulys liepos 21-osios vakarą Šiauliuose, Architektų gatve, su žmona važiavo į namus. Staiga pamatė priešpriešinės krypties eismo juosta atlekiantį keturratį motociklą, kurio vairuotojas nebesuvaldė ir kliudė šalikelėje stovėjusį automobilį. Keturratis pakilo į orą, vertėsi, o jo vairuotojas nukrito ant važiuojamosios dalies.

G. Šiaulys akimirksniu sustojo ir puolė prie ant kelio gulinčio žmogaus, norėdamas jam padėti. Bet vairuotojas staiga pakilo nuo žemės, ėmė kelti motociklą ant ratų ir jau norėjo iš eismo įvykio vietos sprukti. Nuo vairuotojo trenkė alkoholiu, jis buvo agresyvus.

G. Šiauliui teko panaudoti kovinių imtinių veiksmus ir vyrą paguldyti ant žemės. Įvykį stebėję žmonės iškvietė policijos pareigūnus, kuriems Gintautas sulaikytąjį ir perdavė. Apžiūrint įvykio vietą, paaiškėjo, kad keturratis kliudė ir apgadino ne vieną, o du automobilius.

41 metų keturračio vairuotojas kategoriškai atsisakė pasitikrinti girtumą. Vizualiai buvo matyti, kad vyras yra neblaivus – jį išdavė nerišli kalba ir sklindantis alkoholio kvapas. Medikai vairuotojui konstatavo nugaros, rankos ir kojų sumušimus bei nubrozdinimus.

Baudžiamasis kodeksas neblaivumo patikrinimo vengimą, kai yra akivaizdūs neblaivumo požymiai, traktuoja kaip girto vairavimą, todėl patikros vengimas G. Šiaulio sulaikytam vairuotojui išsisukti nuo baudžiamosios atsakomybės nepadėjo.

Policijos nuotr.
Pareigunas Gintautas Siaulys
Šiaulių apskrities policijos Viešosios tvarkos tarnybos viršininko pavaduotojas Gintautas Šiaulys girtą vairuotoją sučiupo atostogaudamas.