Pareigūnai įtariamuosius sučiupo jau kitądien

Policijos nuotr.
Joniškio rajono meras Vitalijus Gailius (antras ir dešinės) padėkojo įtariamąjį sulaikiusiems policijos pareigūnams už profesionalumą. Kairėje – Joniškio rajono policijos komisariato viršininkas Marijus Macis.
Vasario 9 dieną penki Joniškio rajono policijos komisariato pareigūnai – Reagavimo skyriaus vyresnieji tyrėjai Gintaras Ragulis bei Marius Kaziliūnas, tyrėjas Gedmantas Šiupinis ir vyriausioji patrulė Ema Staškuvienė – praėjus vos vienai dienai po įvykdyto nusikaltimo, sučiupo įtariamuosius.

Pranešimo apie Joniškyje įvykdytą plėšimą policija sulaukė vasario 3-osios vakarą, kai Draugystės gatvėje buvo užpulta nepilnametė. Du nepažįstami užpuolikai ją pargriovė ant žemės ir iš rankų pagrobė mobilaus ryšio telefoną bei krepšį su pinigine. Tą vakarą pareigūnams užčiuopti įtariamųjų pėdsakų nepavyko.

Kitos dienos rytą minėti Reagavimo skyriaus pareigūnai, peržiūrėję miesto vaizdo kameras, aptiko galimų įtariamųjų atvaizdus ir išvyko į miestą jų ieškoti.

Pirmiausia buvo apžiūrėtas nukentėjusiosios nurodytas užpuolikų pasišalinimo iš įvykio vietos kelias ir surastas išmestas mergaitės krepšys – jis buvo tuščias.

Pareigūnams važiuojant Statybininkų gatve, žvilgsnis užkliuvo už trijų pėsčiųjų. Du buvo panašūs į vaizdo medžiagoje užfiksuotus užpuolikus. Pareigūnai identifikavo jų asmenybes, tą pačią dieną įtariamieji buvo sulaikyti ir pristatyti į areštinę. Jiems pareikšti įtarimai dėl plėšimo.

18-metis ir 20-metis prisipažino padarę šį nusikaltimą. Vienas iš jų su teisėsaugos pareigūnais reikalų turi nuo praėjusių metų. Be šio ikiteisminio tyrimo viena baudžiamoji byla dėl jo įvykdyto sukčiavimo jau perduota nagrinėti Šiaulių apylinkės teismui, dar viena byla – Kauno apylinkės teismui. Jose joniškietis kaltinamas tuo, kad, paskelbęs socialiniuose tinkluose apie parduodamas kompiuterio dalis ir gavęs už jas pinigus, tų dalių pirkėjams neišsiųsdavo.