Parduotuvės plėšikui skirti ilgi kalėjimo metai

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
Šiaulių tardymo izoliatoriuje šiuo metu laikomas Sigitas Pikčius nuosprendį išklausė nuotoliniu būdu.
46 metų šiaulietis Sigitas Pikčius kalės šešerius metus. Tokią bausmę Šiaulių apylinkės teismas jam skyrė už tai, kad, rankose laikydamas du peilius, pasikėsino įvykdyti parduotuvės plėšimą, nežymiai sutrikdė tuo metu dirbusios pardavėjos sveikatą, sugadino svetimą turtą.

Plėšimui buvo pasiruošęs

Aštuonis kartus Lietuvoje ir daug kartų Nyderlandų Karalystėje teistas S. Pikčius turės atlyginti parduotuvei padarytą žalą – 507 eurus, dar beveik 153 eurus teks sumokėti „Sodrai“.

Kaltinamasis teismo nuosprendį išklausė nuotoliniu būdu – Šiaulių tardymo izoliatoriuje.

Anot teismo, kaltinamojo padaryti nusikaltimai sukėlė didelę emocinę traumą nukentėjusiajai, sužalota jos fizinė sveikata. Nusikaltimai sukėlė realų pavojų moters sveikatai ir gyvybei, juk kaltinamasis iš anksto buvo pasiruošęs įvykdyti nusikaltimus: turėjo du peilius, veido kaukę.

S. Pikčius pripažino savo kaltę, tačiau jo atgailos teismas nepripažino nuoširdžia ir atsakomybę lengvinančia aplinkybe – konstatuota, kad kaltinamojo atgaila nulemta ne nuoširdumo, o sulaikymo ir švelnesnės bausmės siekio.

Skiriant bausmę, buvo atsižvelgta į atsakomybę sunkinančias aplinkybes: nusikalstamą veiką vyras padarė būdamas apsvaigęs nuo psichiką veikiančių medžiagų ir tai turėjo įtakos nusikalstamų veikų padarymui, be to, nusikalstamas veikas jis padarė būdamas recidyvistu.

Nuo 2016 metų birželio iki 2019 metų vasario šiaulietis sistemingai vogė Nyderlanduose, teistas už neteisėtą prekybą ir kitą nusikalstamą veiką, susijusią su ginklais, šaudmenimis ir sprogmenimis.

Atėjo su peiliais rankose

2019 metų lapkričio 8-osios vakarą, apie 20 valandą, S. Pikčius įėjo į nedidelę maisto prekių parduotuvę Šiauliuose ir nukreipė abiejose rankose laikomus peilius į pardavėją. Vyras grasindamas pranešė, kad vykdomas apiplėšimas.

Šiaulietis liepė nukentėjusiajai atidaryti kasos aparato stalčių ir atiduoti pinigus. Moteris įvykdyti nurodymą atsisakė ir pabėgo į lauką, tada plėšikas pats pabandė jėga atidaryti kasos aparato stalčių, tačiau nesėkmingai.

Lauke pardavėja šaukėsi pagalbos ir užrėmė parduotuvės duris. S. Pikčius, bandydamas pabėgti, daužė duris rankomis, šaldytuvu, vyno buteliais. Išdauždamas parduotuvės langą, sužalojo pardavėją.

Sprunkantį nusikaltėlį po dešimties minučių sulaikė kinologai su šunimi.

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.