Panevėžio vagys bandė „prasisukti“ Drąsučių kaime

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
Ilgapirščiams iš Panevėžio antrankius uždėjo Šiaulių apskrities policija.
Prieš teismą netrukus stos du 29-erių ir 34-erių panevėžiečiai, įvykdę nusikaltimą – vagystę – Šiaulių rajone. Pastarosiomis dienomis tyrimas jų atžvilgiu baigtas ir perduotas nagrinėti teismui.
Dar vienam įtariamajam, įvertinus tiek visų įtariamųjų parodymus, tiek ir kitus duomenis, ikiteisminis tyrimas nutrauktas, konstatuojant, kad jis vagystės nepadarė.

Pastebėti, bet paspruko

Praėjusių metų rugsėjį, padaugėjus vagysčių iš gyvenamųjų patalpų, Šiaulių apskrities policijos pareigūnai ėmėsi neviešo patruliavimo.

Rugsėjo 20-osios naktį kriminalistai Šiauliuose, Tilžės gatvėje pastebėję įtarimų sukėlusį „Seat Toledo“, nutarė jį sankryžoje su Vaidoto gatve sustabdyti. Tačiau automobilio vairuotojas reikalavimui nepakluso, paspaudęs akceleratoriaus pedalą, privertė automobilį užšokti ant šaligatvio bortelio ir, apvažiavęs priekyje stovėjusią transporto priemonę, bandė pasprukti.

Kai pareigūnai į orą iššovė įspėjamuosius šūvius, nuo policijos sprukęs seatas sumažino greitį, iš jo iššokę trys asmenys nėrė į tamsą. Jiems pavyko pasprukti.

„Verslo“ planas žadėjo naudos

Tą pačią naktį buvo gautas Šiaulių rajone, šalia Kuršėnų esančio Drąsučių kaimo, gyventojos pranešimas, kad, grįžusi namo, rado apvogtą butą. Moteris pasigedo 250 eurų, auksinės grandinėlės su kryželiu ir trijų auksinių dantų karūnėlių, kurių bendra vertė 610 eurų.

Nebebuvo ir banko mokėjimo kortelių. Viena iš jų buvo nebenaudojama, o štai prie kitos buvo popieriaus lapelis su užrašytu PIN kodu. Laimei, sąskaitoje tebuvo keliolika eurų, o ir pasinaudoti ja ilgapirščiai nespėjo, nes buvo tuoj pat užblokuota.

Šiaulių apskrities policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos darbuotojai dėl vagystės pradėjo ikiteisminį tyrimą. Iš karto kilo įtarimas, kad vagystę Drąsučių kaime įvykdė kriminalistams nestojusio automobilio ekipažas.

Automobilio apžiūros metu buvo rastos dvi kuprinės su drabužiais, trys poros avalynės, biologinių bei kvapo pėdsakų ir kitų tyrimui reikšmingų daiktų.

Po specialistų atliktų tyrimų paaiškėjo, kad vagystės vietoje paliktas avalynės pėdsakas sutampa su automobilio „Seat Toledo“ apžiūros metu rasta pora batų.

Ant minėtame automobilyje buvusių daiktų rastas vienas rankos delno pėdsakas sutapo su Daktiloskopinių duomenų registre esančiu delno atspaudu, kuris priklausė Panevėžyje gyvenančiam 29 metų vyrui.

Ant kitų automobilyje buvusių daiktų rasti genotipai, sulyginus juos su Daktiloskopinių duomenų registru, leido identifikuoti ir nustatyto asmens bendrakeleivius. Tai buvo taip pat Panevėžio gyventojai – 34 ir 30 metų vyrai.

Lapkričio pabaigoje buvo sulaikytas pirmas įtariamasis – 29 metų panevėžietis.

Po to antras. O trečias, kuris po nusikaltimo buvo išvykęs į užsienį ir grįžęs sužinojo, jog jo draugas sulaikytas, pats prisistatė į policiją.

Tyrimo metu paaiškėjo, kad 29 metų vyras pasiūlė savo dviem draugams nuvažiuoti į Kuršėnus, kur gyvenąs vienas jo skolininkas. Draugų pagalba praversianti, jei kiltų koks nesusipratimas su skolininku.

Kadangi 34 metų jo draugui labai reikėjo pinigų, tai jis pasiūlė tuo pačiu važiavimu dar ir šiaip kažką „prasukti“, tai yra, ką nors pavogti ar apvogti. Anot abiejų įtariamųjų, kartu važiuoti sutikęs jų draugas apie vagystės planus nežinojęs.

Išsinuomotu automobiliu trijulė rugsėjo 20-osios vakarą atsirado šalia Kuršėnų esančiame Drąsučių kaime. Vienas liko sėdėti automobilyje, kiti du išlipo lauk.

Pamatę, kad nedega vieno daugiabučio namo pirmojo aukšto bute šviesa ir skambučiu į duris įsitikinę, kad šeimininkų nėra, jie, laužtuvu atstūmę kambario langą, įsiropštė į vidų ir susirinko pinigus, banko mokėjimo korteles bei auksinius daiktus.

Pamatę į kiemą įsukančio automobilio šviesas, įsibrovėliai pamanė, kad namo grįžo šeimininkai, ir spruko pro langą į savo automobilį.

Vyrai neplanavo pakeliui į Panevėžį susitikti policijos pareigūnus.