Panevėžio mero byla – su apkaltinamuoju nuosprendžiu

Redakcijos archyvo nuotr.
Panevėžio merą Rytį Mykolą Račkauską Šiaulių apygardos teismas pripažino kaltu dėl įvykdytos neteisėtos veikos.
Šiaulių apygardos teismas baudžiamojoje byloje, kurioje Panevėžio miesto savivaldybės meras Rytis Mykolas Račkauskas, mero patarėja Gintarė Maskoliūnienė, kaltinti piktnaudžiavimu, vakar paskelbė sprendimą.

Ir meras, ir jo patarėja šioje byloje pripažinti kaltais. R. M. Račkauskui skirta 30 tūkstančių eurų bauda, o jo patarėjai G. Maskoliūnienei – 25 tūkstančių eurų. Abu kaltinamieji prarado teisę dirbti valstybės tarnyboje penkerius metus.

Teismas iš R. M. Račkausko priteisė konfiskuotino turto vertę atitinkančią pinigų sumą – 5 472 eurus.

Teismas konstatavo, kad meras ir patarėja dirbo išvien, siekiant R. M. Račkauskui asmeninės naudos.

Anot teismo, mero ir jo patarėjos kaltė įrodyta, remiantis ikiteisminio tyrimo ir teisminio proceso metu surinkta kriminalinės žvalgybos ir kita medžiaga.

Nuosprendį abu kaltinamieji turi teisę apskųsti apeliacine tvarka.

Bylos duomenimis, Panevėžio meras, talkinant patarėjai, davė neteisėtus nurodymus miesto Savivaldybės administracijos tarnautojams. Įtarta, taip buvo siekiama, jog organizuojamų viešinimo ir komunikacijos srities viešųjų pirkimų konkursų, organizuojamų Savivaldybės, laimėtoja taptų su vilniečiu M. V. susijusi įmonė. Įrodyta, jog su šiuo asmeniu iš anksto buvo suderintos paslaugų kainos, perkamų paslaugų apimtys, kitos detalės. Buvo susitarta ir dėl tolesnio bendradarbiavimo, kad konsultacines paslaugas Panevėžio miesto savivaldybė ir ateityje pirks iš vilniečio atstovaujamos bendrovės.

Prokurorė teismo prašė R. M. Račkauską ir G. Maskoliūnienę pripažinti kaltais už padarytas jiems inkriminuotas nusikalstamas veikas ir paskirti bausmes – 40 tūkstančių eurų dydžio baudą kiekvienam, atimti kiekvienam teisę dirbti valstybės tarnyboje 5 metus, iš abiejų kaltinamųjų solidariai konfiskuoti konfiskuotino turto vertę atitinkančią pinigų sumą – 5 472 eurus. Kaltinamieji teismo prašė juos išteisinti.

Šioje baudžiamojoje byloje ikiteisminį tyrimą atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos, prokuratūros pareigūnai. Šiaulių apygardos teisme byla pradėta nagrinėti 2019 metų vasarą. Privačiame sektoriuje konsultavimo, viešinimo srityje dirbusio vilniečio M. V., kuris šioje byloje buvo kaltinamas padėjimu piktnaudžiauti, byla nutraukta, kaltinamajam mirus.