Padangų įmonės afera atskleista

Policijos nuotr.
Anot tyrėjų, Šiauliuose įsikūrusi padangų įmonė pardavimus vykdė be privalomųjų buhalterinės apskaitos dokumentų.
Šiaulių apskrities policijos Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai ir Šiaulių apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos darbuotojai rugsėjo 29 dieną lankėsi įvairių šalies miestų ir miestelių bendrovėse, tikrino pas pagal verslo liudijimą dirbančius asmenis ir atliko kratas. Ši operacija – dalis šių metų vasarą Šiaulių pareigūnų pradėto ikiteisminio tyrimo dėl vienos Šiaulių įmonės veiklos.

Ugniagesiai atvėrė seifą

Tyrimo duomenimis, minėtos Šiaulių įmonės veiklos gijos driekiasi per visą Lietuvą, tad reikėjo vienu metu patikrinti visus su ja prekybos ryšiais susijus ūkio subjektus.

Per šią operaciją, talkinant vietiniams pareigūnams, buvo atlikta per 70 kratų. Jų metu ieškota ir paimta tyrimui reikšmingų daiktų – kompiuterių, duomenų laikmenų, mobiliųjų telefonų, dokumentų, pinigų. Iš viso buvo paimta apie 240 tūkstančių eurų jų kilmei nustatyti ir išsiaiškinti, ar jie gauti iš teisėtos veiklos.

Atliekant kratą įmonės direktoriaus namuose, į pagalbą kviesti ugniagesiai. Mat direktoriui nesisekė rasti rakto nuo seifo – jis atvertas ugniagesiams išpjovus duris. Seife rasta per 23 tūkstančius eurų.

Įtariamųjų – penketas

Šiaulių kriminalistai minėtą tyrimą pradėjo, gavę informacijos, jog padangomis visoje Lietuvoje prekiaujanti Šiaulių įmonė įtariama dirbanti nesąžiningai ir, siekdama išvengti mokesčių, buhalterinėje apskaitoje nefiksuojanti visų gautų pajamų bei Mokesčių inspekcijai pateikianti neteisingus duomenis apie pajamas ir pelną.

Įtariama, kad nuo 2018 metų sausio 1 dienos iki šių metų rugsėjo 29-osios įmonės vadovas, kuriam talkino dar du šios įmonės darbuotojai, apgaulingai tvarkė bendrovės buhalterinę apskaitą, dėl to minėtu laikotarpiu negalima iš dalies nustatyti įmonės veiklos, turto, nuosavo kapitalo, įsipareigojimų dydžio ir struktūros.

Manoma, kad, direktoriaus nurodymu, įmonės vadybininkas organizavo dalies produkcijos – padangų, pardavimą įvairiems ūkio subjektams be apskaitos dokumentų.

Iš klientų gautus grynus pinigus įmonės vairuotojai perduodavo įmonės administratorei, kuri buhalterinę apskaitą tvarkiusiai buhalterei nepateikė pirminių apskaitos dokumentų dėl prekių pardavimo operacijų įtraukimo į bendrovės buhalterinę apskaitą. Dėl to buhalterė bendrovės buhalterinėje apskaitoje neužregistravo ne mažiau kaip 300 000 eurų pajamų gavimo, o gautas neapskaitytas pajamas perdavė direktoriui. Pastarasis, būdamas atsakingas už įmonės buhalterinės apskaitos organizavimą ir siekdamas išvengti mokesčių, 2018–2020 metais užpildė ir pateikė Šiaulių apskrities valstybinei mokesčių inspekcijai deklaracijas, kuriose įrašyti neteisingi duomenys apie bendrovės gautas pajamas.

Dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo ir neteisingų duomenų apie pajamas, pelną ir turtą pateikimo 51-erių įmonės vadovui pradėtas ikiteisminis tyrimas ir pareikšti įtarimai.

Vadovo bendrininkams – įtariama, kartu nusikaltimus dariusiam 42 metų įmonės vadybininkui ir 37 metų administratorei – pareikšti įtarimai dėl bendrininkavimo ir apgaulingo apskaitos tvarkymo.

Dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo ir neteisingų duomenų apie pajamas, pelną ir turtą pateikimo įtarimai pareikšti ir dviem sandorių su minėta įmone turėjusiems asmenims.