Pacientai „gydyti“ pagal apgalvotą nusikalstamą schemą

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Šiaulių apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus vyriausiasis prokuroras Artūras Karpalovas: „Duomenų, pagrindžiančių įtariamųjų kaltę, pakanka“.
Šiaulių apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus vyriausiasis prokuroras Artūras Karpalovas priėmė sprendimą baigti ikiteisminį tyrimą byloje, kurioje įtarimai dėl stambaus masto korupcinių nusikalstamų veikų pareikšti juridiniam asmeniui – vienai farmacijos bendrovei ir vienuolikai fizinių asmenų.

Generalinė prokuratūra šiam ikiteisminiam tyrimui buvo sudariusi specialią Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio apygardų prokuratūrų prokurorų ir visų STT teritorinių padalinių pareigūnų tyrimo grupę.

Ikiteisminiam tyrimui vadovavusio prokuroro nuomone, pareigūnai surinko pakankamai duomenų, pagrindžiančių įtariamųjų kaltę dėl jiems inkriminuojamų nusikalstamų veikų padarymo.

Ikiteisminio tyrimo metu buvo nustatyta nusikalstama korupcinė schema, kurioje, įtariama, dalyvavo vienos farmacijos kompanijos atstovai ir įvairių šalies gydymo įstaigų gydytojai.

Įtariama, kad 12 šios farmacijos įmonės darbuotojų veikė organizuotoje grupėje. Dalis šios grupės narių – bendrovės vadybininkės – galimai susitardavo su savo aptarnaujamų Lietuvos miestų ir rajonų gydymo įstaigų gydytojais, kad jie už neteisėtą atlygį rekomenduotų pacientams įsigyti, o vėliau suleistų būtent jų įmonės platinamus produktus.

Baigtoje byloje juridiniam asmeniui – farmacijos bendrovei – yra pareikšti įtarimai dėl papirkimo ir apgaulingo apskaitos tvarkymo.

Septyniems farmacijos bendrovės atstovams pareikšti įtarimai dėl papirkimo bei daliai jų – dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo, keturiems gydytojams – pareikšti įtarimai dėl kyšininkavimo.

Atliekant tyrimą apklausta daugiau nei 1 100 asmenų ir surinkta duomenų, kad gydytojų papirkimui nuo 2014 metų iki 2015 metų pradžios įmonė galėjo skirti daugiau kaip 74 tūkstančių eurų.

Ikiteisminis tyrimas jau anksčiau baigtas 80 gydytojų ir penkių farmacijos bendrovės darbuotojams, kuriems pripažinus kaltę, jų atžvilgiu priimti procesiniai sprendimai. Kyšių sumos konfiskuotos, skirtos įmokos į Nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą, taip pat skirtos baudos. Šioje byloje proceso dalyviai jau yra sumokėję daugiau kaip 100 tūkstančių eurų, kuriais papildytas valstybės biudžetas. Taip pat, Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) farmacijos bendrovei yra pateikusi ieškinį didesnei nei 39 tūkstančių eurų sumai.