Nužudymo byloje paskelbtas nuosprendis

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Keturis kartus anksčiau teistas Ovidijus Rakštys kalės 12 metų.
Akmenės rajono gyventojai 25 metų Ovidijus Rakštys ir 22-ejų Silvestras Jonaitis Šiaulių apygardos teisme pripažinti kaltais dėl nužudymo, o O. Rakštys – dar ir dėl pasikėsinimo nužudyti.

Teismas O. Rakštį pripažino kaltu ir skyrė jam 12 metų laisvės atėmimo bausmę. S. Jonaitis kalės devynerius metus.

Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjų kolegija konstatavo, jog kaltinamojo O. Rakščio atsakomybę lengvinanti aplinkybė yra tai, kad jis prisipažino P. V. nužudęs dėl chuliganiškų paskatų ir grasinęs nužudyti S. J. ar sunkiai sutrikdyti jos sveikatą, nuoširdžiai gailisi.

Abu anksčiau teisti vyrai teigė, aukų nesiekę nužudyti, anksčiau jų nepažinoję, niekada su jais nebendravę ir pas juos nėra buvę.

Teisme O. Rakštys savo kaltę pripažino visiškai, tik teigė, kad visų nusikaltimo aplinkybių prisiminti negalįs. S. Jonaitis kaltu prisipažino iš dalies, jis tik kategoriškai neigė, jog tuo metu, kai O. Rakštys mušė P. V., aukos jis prispaudęs nelaikė.

Nusikaltimo padarymo metu abu vyrai buvo apsvaigę nuo alkoholio ir psichotropinių medžiagų, tai turėjo įtakos nusikalstamos veikos padarymui.

S. Jonaičio atsakomybę lengvinančių aplinkybių nenustatyta. Teismas konstatavo: iš baudžiamosios bylos duomenų matyti, kad vyras savo veiksmus įvykio metu vertina tik kaip nukentėjusiojo pastūmimą, trumpą laikymą bei dviejų smūgių sudavimą, kurie nesukėlė jo mirties.

Abiejų kaltinamųjų atsakomybę sunkinančiomis aplinkybėmis teismas pripažįsta tai, kad jie nusikalstamas veikas padarė bendrininkų grupe, apsvaigę nuo alkoholio ir psichotropinių medžiagų.

Nusikaltimas padarytas pernai birželio 24-ąją, apie šešias ryto, Akmenės rajone esančiame Agluonų kaime. O. Rakštys su S. Jonaitis, išlaužę namo, kuriame gyveno sugyventiniai S. J. ir P. V., duris, įsiveržę į butą, užpuolė čia buvusius moterį ir vyrą.

Siekdamas sukelti lovoje gulėjusiai S. J. baimę, kad ši nekviestų pagalbos, O. Rakštys sviedė į jos pusę radijo imtuvą.

Tada abu vyrai puolė mušti moters sugyventinį, 42 metų P. V. buvo mušamas rankomis, spardomas.

Kaip vėliau nustatė medicinos ekspertai, į įvairias kūno vietas suduota ne mažiau kaip 17 kartų, nuo daugybinių kaulų lūžių, vidaus organų sužalojimų vyras mirė įvykio vietoje.

Kaltinamieji patvirtino, jog lemtingąją dieną O. Rakščio sesuo, kuri anksčiau buvo S. Jonaičio draugė, pasiguodė, jog nežinomi asmenys ją norėjo įsisodinti į mašiną ir išsivežę į mišką išprievartauti. Ilgai negalvoję vyrai leidosi ieškoti tariamų užpuolikų, draugo automobiliu nuvažiavo į Agluonų kaimą.