Nuteistųjų dovana – Knygų namelis

Šiaulių TI nuotr.
Nuteistųjų sukurtas Knygų namelis – dovana miestui.

Šiaulių tardymo izoliatoriaus stalių dirbtuvėse baigiamas dailinti unikalus kūrinys – išskirtinio grožio knygų namelis. Knygų namelis papuoš Šiaulių miestą, kvies šiauliečiui dalytis knygomis.

Namelio „užsakovai“ – Šiaulių miesto savivaldybės biblioteka, o bendradarbiavimo idėja kilo, kai Šiaulių tardymo izoliatorius, siekdamas stiprinti bendrystę su kaimynais, šalia įstaigos pastatė nuteistųjų kurtą knygų namelį.

„Sulaukėme laiško iš bibliotekos, visus labai džiugino mūsų idėja, atsirado bendraminčių, norinčių ją plėtoti, tad pasirašėme su Šiaulių miesto savivaldybės biblioteka bendradarbiavimo sutartį“, – sakė Resocializacijos skyriaus viršininko pareigas einantis Aleksandras Molčanovas.

Jis apgailestavo, kad dėl karantino šiuo metu neįmanoma įgyvendinti visų sutartyje numatytų veiklų, tačiau ieškoma naujų bendradarbiavimo formų ir galimybių nuteistiesiems knygų pasaulį atverti kuo plačiau ir įvairiau. Biblioteka suimtiesiems ir nuteistiesiems siūlo ne tik knygas, bet ir renginius, knygų aptarimus, edukacijas, o mainais už tai paprašė knygų namelio šiauliečiams.

Planuojama dailaus knygų namelio langines knygą pamilusiems šiauliečiams atverti iki Kalėdų.