Nuskendo žvejo gelbėtojas

Nuskendo žvejo gelbėtojas

Nuskendo žvejo gelbėtojas

Šeštadienio popietę Šiaulių rajone, Paitaičių kaime esančiame tvekinyje, nuskendo skęstantį žvejį mėginęs išgelbėti jo draugas.

Edita KARKLELIENĖ

edita@skrastas.lt

Gelbėtojas paniro po ledu

Nelaimė, kainavusi žmogaus gyvybę, įvyko maždaug pusvalandis po 15 valandos.

Pirminiais duomenimis, 45 metų šiaulietis Alfonsas Stankus, žvejodamas ant Paitaičių tvenkinio ledo, įlūžo. Netoliese nuo skęstančiojo buvęs jo draugas 50-metis Vidmantas nedvejodamas šoko skęstančiajam į pagalbą. Tačiau pastangos išgelbėti į eketę įsmūkusį draugą buvusios bevaisės — plonytis ledas lūžo ir gelbėtojas pats įkrito į vandenį.

Abu skęstančius žvejus pastebėjo pro šalį važiavę jaunuoliai. Vienas iš jų, paėmęs virvę, nedvejodamas nušliaužė ledu link pagalbos besišaukiančių vyrų.

Padavęs vienam iš nelaimėlių virvės galą vaikinas paršliaužė į krantą ir kartu su draugais ištraukė vieną skendusįjį. Jis tučtuojau buvo perduotas į pagalbą atskubėjusiems medikams.

Savo draugą gelbėjęs vyras, kol jaunuoliai jį partraukė į krantą, paniro po ledu ir daugiau iš eketės nebeišnėrė.

Į nelaimės vietą atskubėję ugniagesiai gelbėtojai specialiomis virvėmis, maždaug penkiolika metrų nuo tvenkinio kranto, dviejų metrų gylyje, surado ir ištraukė šiauliečio Vidmanto kūną. Iš eketės buvo ištrauktas ir išgelbėto žvejo grąžtas.

Medikai stipriai sušąlusį žvejį A. Stankų nuvežė į Šiaulių apskrities ligoninės Priėmimo skyrių. Jam diagnozuotas bendras kūno atšalimas. Po medikų apžiūros tik per plauką nelaimės auka netapęs A. Stankus išleistas gydytis į namus.

Medikų teigimu, iš nelaimės vietos atvežtas vyras buvo neblaivus. Jis aiškino, kad alkoholiu gynęsis nuo atšiauraus oro. Nepaisant draugo mirtimi pasibaigusios įvykio vyras sakė poledinės žūklės vis tiek neatsisakysiąs, tik kitą sykį būsiąs atsargesnis.

Ugniagesiai įspėja

Šiaulių miesto priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininko Jono Misiūno teigimu, lipdami ant plonyčio ledo žvejai rizikuoja ne tik savo, bet ir kitų žmonių, kurie, ištikus nelaimei greičiausiai puls į pagalbą, gyvybėmis.

Ledas laikomas tvirtu, jeigu jo storis yra daugiau kaip septyni centimetrai. Toks ledas jau išlaiko žmogų. Tačiau kad jis išlaikytų grupę žmonių, jo storis turi būti ne mažesnis kaip 12 centimetrų. Tvirtas ledas visada turi mėlyną arba žalią atspalvį, o matinės baltos spalvos arba geltono atspalvio ledas yra netvirtas.

Jei įlūžote, ropškitės ant ledo į tą pusę iš kur atėjote, o ne plaukite pirmyn. Nesikapanokite vandenyje ir visu kūno svoriu neužgulkite ledo krašto. Ant ledo užšliaužti reikia plačiai ištiesus rankas, kad padidėtų atramos plotas. Pasistenkite kaip galima daugiau krūtine užgulti ledą, paskui atsargiai ant jo iškelti vieną koją, po to kitą. Užšliaužus ant ledo, negalima tuojau pat stotis. Reikia nusiridenti nuo eketės kuo toliau į tą pusę iš kur atėjote, nes ten ledas tvirtesnis.

Jeigu pamatėte skęstantį žmogų, artintis prie eketės reikia atsargiai, geriausia šliaužte, plačiai ištiesus rankas. Prišliaužti prie pat eketės krašto negalima, nes ledas įlūš, jeigu jūs mėginsite skęstančiajam paduoti ranką ir jį ištraukti. Ledas išlaiko žmogų tik už 3— 4 metrų nuo eketės krašto, todėl skęstančiajam reikia ištiesti slidę, slidžių lazdą, lentą ar numesti virvę.

TRAGEDIJA: Tvenkinys pasiglemžė žvejį išgelbėti mėginusį jo draugą.

Artūro BALČIŪNO nuotr.