Nusikaltimų rinkinys: naminė degtinė, kontrabandinės cigaretės ir kvaišalai

Redakcijos archyvo nuotr.
Įtariamojo namuose ir sodyboje pareigūnai rado beveik 4 000 pakelių Baltarusijos Respublikos banderolėmis pažymėtų cigarečių.
Šiaulių apygardos teismas paskelbė nuosprendį baudžiamojoje byloje, kurioje Romas Kučinskas buvo kaltinamas Neteisėtu stiprių alkoholinių gėrimų gaminimu, laikymu, gabenimu, disponavimu kontrabandinėmis cigaretėmis ir narkotinėmis medžiagomis, turint tikslą jas platinti, kaltinamas anksčiau teistas Romas Kučinskas Šiaulių apygardos teisme išgirdo nuosprendį.

Teismas R. Kučinską dėl padarytų nusikalstamų veikų pripažino kaltu ir paskyrė galutinę bausmę – laisvės atėmimą septyneriems metams ir 5 000 eurų baudą. Ši bausmė yra subendrinta su dalimi pridėtos bausmės – pinigine bauda, paskirta už kitą anksčiau padarytą nusikaltimą.

Bylą išnagrinėjęs teismas konstatavo, kad R. Kučinsko padarytos nusikalstamos veikos yra įrodytos liudytojų parodymais, specialistų pateiktomis išvadomis, kita byloje esančia medžiaga. Kaltinamojo keliamos versijos, kad psichotropines medžiagas jo sodyboje galėjo palikti miręs pažįstamas vyras, teismo įsitikinimu, nepatvirtina jokie objektyvūs bylos duomenys, todėl ši versija laikytina menamo pobūdžio pamąstymais.

Bylos nagrinėjimo metu R. Kučinskas papasakojo, kad 2021 metų rugpjūčio 22 dieną Telšių mieste jo vairuojamą automobilį „Volkswagen Golf“ sustabdė policijos pareigūnai ir paprašė pateikti dokumentus bei atidaryti automobilio bagažinę – joje policininkai rado penkis butelius alkoholio. Dar 15 butelių su namine degtine buvo sudėti automobilio salone ant galinės sėdynės.

Kratos buvo atliktos R. Kučinsko namuose ir Telšių rajone esančioje sodyboje. Jų metu buvo rasta daugiau kaip 50 litrų stiprių naminių alkoholinių gėrimų ir beveik 4 000 pakelių Baltarusijos Respublikos banderolėmis pažymėtų cigarečių, jų vertė – apie 14 tūkstančių eurų.

Atlikdami kratą R. Kučinsko sodyboje, daržinėje esančiame šiene pareigūnai aptiko metalinį indą, kuriame buvo slepiama 472,071 gramo psichotropinės medžiagos amfetamino.

Kaltinamasis teisme pasakojo, kad naminę degtinę pareigūnai rado namo kieme po egle. Jo žodžiais, metalinį indą pirmą kartą pamatė, kai pareigūnas jį parodė iškėlęs.

R. Kučinskas teismui aiškino, kad jo ūkiniu pastatu anksčiau naudojosi pažįstamas vyras, kuris dabar jau miręs. Tas vyras, kaltinamojo teigimu, atvykdavo pas jį į sodybą ir daržinės antrame aukšte pasidėdavo vyną, alų, cigaretes. Kaltinamasis sakė darantis prielaidą, kad indas su narkotikais galėjo būti šio vyro, kadangi jis prašydavęs leisti pasidėti daiktus.

Kaltinamasis teismui pasakojo, kad rasta namine degtine nesiruošė prekiauti – tik norėjo užpilti uogas ir pasigaminti vyną. Naminę degtinę sulaikymo dieną jis ketinęs vežtis į krikštynas, būtų davęs giminaičiams lauktuvių.

Vyras sakė, kad cigaretes iš nepažįstamo vaikino pirko už 5 000 eurų, ketino jas parduoti.

Kaltinamasis dėl rastų narkotikų kaltu neprisipažino, dėl naminės degtinės cigarečių kaltę pripažino, gailėjosi, kad padarė šį nusikaltimą.