Neteisėto alkoholio kriminalas neaplenkė ir Šiaulių

Policijos nuotr.
Alkoholinių gėrimų klastočių gamykloje pareigūnai rado visą reikalingą įrangą, įrankius, priemones, ruošinius.
Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnai ir Vilniaus apygardos prokurorais, talkinant Šiaulių ir Panevėžio apskričių policijos Ekonominių nusikaltimų tyrimų valdybų pareigūnams, smogė gaujai, bandžiusiai pasipelnyti iš neteisėto alkoholio gamybos, tiekimo ir realizavimo.

Pareigūnai išaiškino nelegalią garsių alkoholio gamintojų produktų klastočių gamyklą veikusią Kaune ir atskleidė galimą nedenatūruoto etilo alkoholio ir jo skiedinių (mišinių) tiekimo tinklą, kuris galimai neapsiribojo vien Lietuvos teritorija, o driekėsi ir į Šiaurės Europos šalis.

Daugiau nei kelias dienas trukusios operacijos metu iš neteisėtos apyvartos išimti gan dideli šių produktų kiekiai – daugiau kaip 10 tonų nedenatūruoto etilo alkoholio ir jo skiedinių. Taip pat surastas didelis kiekis ir iš apyvartos išimta apie 95 000 tablečių, žinomų pasaulyje gamintojų vaistinių preparatų, kurių sudėtyje yra psichotropinės medžiagos ir kurių apyvarta vidaus rinkoje griežtai reguliuojama ir gali būti vartojami tik esant gydytojo receptui ir tik legalioje rinkoje. Bus tiriama ar minėti vaistiniai preparatai nėra klastotės ir ar jos nėra kenksmingos žmogaus sveikatai.

Pareigūnai, vykdę šią operaciją, sulaikė šešis asmenis, galimai priklausančių organizuotai nusikalstamai grupuotei. Jiems skirtos griežčiausios kardomosios priemonės – suėmimai. Kai kurie sulaikyti asmenys yra žinomi policijai. Jie teisti už analogiškas veikas. Tikėtina, kad įtariamųjų ratas gali plėstis.

Įtariama, kad organizuotos grupės į savo namus atsigabendavo neteisėtai įgytą nedenatūruoto etilo alkoholio kiekį. Naudojant profesionalią ir savo pagamintą įrangą, atgabentas etilo alkoholis būdavo išfiltruojamas bei išpilstomas į garsių alkoholio gamintojų stiklinę tarą aplipindami įvairių, pasaulyje gerai žinomų, alkoholio kompanijų logotipais, po ko pastaroji buvo sudedama į paruoštas popierines, profesionaliai pagamintas, pakuotes realizavimui. Gabendami alkoholį asmenys naudojo įvairias konspiracines priemones, kurios buvo skirtos išvengti policijos sulaikymo.

Pareigūnai atliko 22 kratas Kauno, Panevėžio, Šiaulių, Alytaus apskrityse. Kratų metu paimti apyvartoje draudžiami alkoholio skiediniai, nelegaliai pagaminta garsių alkoholio gamintojų produkcija, žinomų pasaulyje gamintojų vaistai, kurių sudėtyje yra psichotropinės medžiagos, galimai iš nusikalstamos veikos gauti virš 53 000 eurų grynieji pinigai, nelegalios gamyklos įrankiai, priemonės, ruošiniai ir kita tyrimui reikšminga medžiaga.

Siekiant atlyginti galimą žalą valstybei, galimam turto konfiskavimui ar išplėstinio turto konfiskavimui užtikrinti įtariamiesiems apribota jų nuosavybės teisė į kratų metu paimtas transporto priemones, rastas pinigines lėšas ir nekilnojamąjį turtą.

Pradėtas didelės apimties ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis, neteisėto naminių stiprių alkoholinių gėrimų, nedenatūruoto ar denatūruoto etilo alkoholio, jų skiedinių (mišinių) ir aparatų jiems gaminti gaminimo, laikymo, gabenimo ar realizavimo, svetimo prekių ar paslaugų ženklo naudojimo, neteisėtas disponavimas narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti arba neteisėtas disponavimo labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu.

Įtariamiesiems, padariusiems šias nusikalstamas veikas, gali grėsti laisvės atėmimo bausmė iki penkiolikos metų.